Akce

Na této stránce najdete pozvánky a informace k akcím, které budeme pořádat, a také zprávy a obrázky z našich sportovních setkání.

Podzimní akce roku 2016 našich dětí

sobota 12.11. - Florbalový turnaj Orky
Místo: hala Bios Čelákovice (u ZŠ Kamenka, vchod z ulice Matěje Červenky)
Čas: 15.00 - 17.00 hodin

úterý 6.12. - Sportovní Mikulášská besídka
Místo: hala Bios Čelákovice (u ZŠ Kamenka, vchod z ulice Matěje Červenky)
Čas: 16.00 - 17.30 hodin

sobota 17.12. - Vánoční sportování
Místo: hala Bios Čelákovice (u ZŠ Kamenka, vchod z ulice Matěje Červenky)
Čas: 15.00 - 16.30 hodin - oddíl elévů a přípravky, nesoutěžní oddíl ZŠ Komenského a ZŠ Kamenka
Čas: 16.30 - 18.00 hodin - předpřípravka Čelákovice, předpřípravka Milovice, předpřípravka Brandýs nad Labem

sobota 17.12. - Florbalový turnaj v Letňanech
Místo: Letňany
Čas: 9.00 - 14.45 hodin (podle počtu družstev, konec je možný dříveVelikonoční sportování 19.3.2016

Jako každý rok jsme také letos velikonoce oslavili sportovní dvouhodinovkou v čelákovické hale Bios. Kromě malých florbalových zápasů a jiných triků s florbalkou a míčkem jsme si vyzkoušeli i neflorbalové hry a cvičení.

Co nás čeká v první polovině roku 2016?

Na letošní jaro si pro všechny děti florbalový oddíl připravil několik víkendových akcí, při kterých si děti mohou zasportovat a užít si florbalového zápolení. Vedle březnového a květnového florbalového turnaje se 19.března uskuteční Velikonoční sportování a v červnu každoroční Sportovní den dětí.
Soutěžní oddíly dále pokračují ve svých ligových turnajích. Oddíl elévů čeká ještě sedm turnajů do konce sezóny a oddíl přípravek ještě čtyři turnaje.
Nově se také skupina v Milovicích a Brandýse nad Labem zúčastní turnaje Kids Floorball League pro přípravky ročníku narození 2006 a mladší. Budeme mladým hráčům a hráčkám držet palce, ať se jim na turnajích a ostatních akcích pěkně hraje a sportuje!

Elévové mají za sebou první "ligovou sezónu"

V letošním ročníku 2014/2015 se naše děti poprvé pustili do florbalových bojů na pravidelných turnajích elévů pořádaných florbalovou unií. Celkem 9 turnajů v průběhu roku od října do května absolvovali v různých halách Prahy a Středočeského kraje. Dva turnaje si mohli také užít diváci na naší domácí půdě v hale Vikomt v Čelákovicích. Velká změna pro malé hráče byla hlavně v systému hry - už se nehrálo ve třech na malém hřišti, ale velký florbal v pěti hráčích s brankářem na mnohem větším hřišti. Někdy se nám dařilo více, někdy méně, ale určitě se kluci a holky za ten rok naučili spoustu dovedností a získali mnoho zkušeností. A protože náš tým byl jeden z nejmladších v soutěži, čekají nás v elévech ještě další roky napínavých zápasů a krásných branek.

Turnaje KFL naší přípravky

Družstvo našich malých florbalistů z přípravky se několikrát ročně účastní pravidelného turnaje v Letňanech, pořádaných klubem Black Angels. Turnaj se hraje systémem 3+1, trvá celkem asi 3 hodiny a děti si zahrají alespoň 4 zápasy po 10ti minutách. Pro naše malé je to dost a dost, aby si užili florbalového zápasu, napětí a fyzické námahy. Na posledním turnaji 8.února startovala 2 naše družstva - Orka I a Orka II. Obě si vedla velmi dobře a nakonec měli radost všichni, když jedno družstvo vybojovalo pohárek za druhé místo a všechny děti si pochutnaly na pár sladkostech.

Adventní akce pro naše děti

Jako každý rok na úvod adventu jsme se sešli s Mikulášem, Andělem a Čertem. Ve čtvrtek 4.12. jsme si při té příležitosti užili spoustu sportovních i nesportovních radostí a za to byly děti odměněny malou sladkostí. Sešlo se nás opravdu hodně, Mikuláš měl co dělat, aby vyzpovídal, vyzkoušel a odměnil asi 130 dětí s jejich rodiči.
Druhou také tradiční akcí pro naše děti je Vánoční sportování, při kterém si děti vyzkoušejí nové sportovní disciplíny, nové hry a předvedou svoje sportovní výkony. Letos připadla akce na neděli 14.prosince a byla nás opět plná hala Bios v Čelákovicích. A potom už všichni odešli domů oslavit Vánoční svátky a příchod Nového roku.

Družstvo přípravky v prosinci

Prosinec pro přípravku začal vlastně už v neděli 30.listopadu. To se konal v Kralupech nad Vltavou první letošní turnaj přípravky. Pro mnoho dětí to byla vůbec první zkušenost s opravdovým zápasem, ale turnaj se vydařil a kluci ukázali, že se ničeho neleknou.
Zopakovat si to mohli hned za tři týdny na předvánočním turnaji v Letňanech. V sobotu 20.12. se zúčastnili prvního z řady turnajů KFL pořádaných klubem Black Angels. Všechny turnaje se hrají systémem 3+1, takže si všichni zahrají dosytosti.

Ligová sezóna elévů

Od 12.října, kdy jsme vyrazili na první ligový turnaj elévů, už máme za sebou hned čtyři turnaje, 12 zápasů a 240 minut hry o branky a vítězství. Byli jsme v Praze Dejvicích, v Letňanech a v Kutné Hoře. Dokonce jsme si užili domácího prostředí v Čelákovicích v hale Vikomt. Někdy se nám dařilo více, někdy se nám dařilo méně. Někdy jsme byli úspěšní, někdy méně. V každém případě sbíráme spoustu zkušeností, které se nám jistě budou někdy v budoucnu hodit. Do Vánoc ještě jednou vyrazíme do Kutné Hory na pátý turnaj, a to v neděli 7.prosince.

Dubnový turnaj - přípravky v Letňanech

Protože se nám na prvním turnaji v Letňanech líbilo, využili jsme rádi nabídku na další porci utkání. Účast byla tentokrát hojná, a tak jsme naše šance zvýšili dvěma přihlášenými týmy. Všichni hráči si zaslouží uznání a pochvalu za pěknou a bojovnou hru. To se také vyplatilo a jedno družstvo se probojovalo až do finále, kde jsme si poprvé v životě vyzkoušeli samostatné nájezdy. Na poháru, který jsme si za druhé místo přivezli, má svůj podíl všech 17 hráčů.

Velikonoční sportování

Pro všechny naše děti a také spoustu jejich sourozenců jsme připravili v hale Bios v Čelákovicích poslední sobotu před Velikonocemi dvě hodiny plné sportování a zajímavých stanovišť. Děti museli ukázat jak svoje florbalové dovednosti, tak svou obratnost, rychlost i sílu. Nakonec si všechny vysloužily krásné čokoládové vajíčko.

Březnový turnaj v Říčanech

Další pravidelný turnaj přípravek se nakonec pořádal v sobotu 15.3. odpoledne a místo Kunratic jsme se sešli v hale v Říčanech. Na turnaj jsme dorazili oproti původním předpokladům pouze s jedním družstvem a na poměrně velkém hřišti jsme se pěkně zapotili. Ale pro všechny hráče to byl velmi zajímavý a přínosný turnaj.

Letňanský přípravkový turnaj

V neděli 15.února jsme využili nabídku klubu Black Angels na turnaj přípravek 3+1 v Letňanské hale. Ve velmi vyrovnaném turnaji jsme ukázali, co jsme se už naučili. Po čtyřech velmi vyrovnaných zápasech jsme vybojovali šesté místo. Myslím, že tak dramatický turnaj si užili všichni hráči i diváci mírou vrchovatou.

První Vánoční turnaj přípravek

Aby si také naši malí florbalisté vyzkoušeli, jak se hraje velký florbal s pěti hráči, uspořádali jsme v neděli 15.prosince v naší čelákovické hale Vikomt "1.Vánoční turnaj přípravek 5+1". Jako soupeře jsme pozvali sousedy z Nehvizd, Horních Počernic a družstvo Black Angels. Vítěznou trofej si odvezli do Prahy hráči Black Angels a všichni ostatní si kromě sladkostí odnášeli spoustu nových zkušeností a předvánočních zážitků. Turnaj se podařil, a tak se jistě sejdeme za rok u ročníku číslo 2.

Naše florbalová Mikulášská zábava

Trochu v předstihu již v úterý 3.12. jsme společně oslavili svátek svatého Mikuláše. Deseti sportovními úkoly a hrami nás provedla známá trojice: Mikuláš, provázený andělem a čertem. Zábavu si užili děti od nejútlejšího věku a každý si našel své oblíbené stanoviště. Také rodiče mohli ochutnat trochu svařeného vína. Nakonec si děti odnesly sladkou čokoládovou odměnu.

Ligový turnaj v Kunraticích

Na nedělní turnaj přípravek v Kunraticích (17.11.) jsme dorazili v hojném počtu a proto jsme bojovali ve dvou družstvech. Proti silným soupeřům jsme si zahráli celkem 6 krásných zápasů a navíc svedl turnaj naše týmy na závěr proti sobě. Náročný a těžký turnaj zvládli všichni hráči s uznáním a přivezli si domů spoustu nových zážitků a poznání.

Domácí turnaj předpřípravek

Na našem turnaji v Biosce v neděli 10.listopadu se sešlo neuvěřitelných 45 hráčů a hala praskala ve švech. Všichni návštěvníci - hráči, rodiče, přátelé, sourozenci - sledovali dvě hodiny nepřetržitého souboje na naší palubovce ohraničené mantinely. Branky padaly, florbalky se srážely v tvrdých osobních soubojích a pot ze všech hráčů jen tekl. Doufáme, že také napříštím turnaji bude stejně hojná účast a stejné nasazení do hry.

První letošní turnaj přípravek v Kralupech

Poslední říjnovou sobotu jsme se vydali na turnaj do Kralup nad Vltavou. V družstvu jsme přivítali poprvé v dresu sedm spoluhráčů. Ve třech zápasech jsme si užili spoustu florbalového napětí a přivezli jsme si po vyrovnaných bojích silné florbalové zážitky, páté místo a spoustu bonbónů.

Únorový ligový turnaj přípravky

Další ligový turnaj, kterého jsme se zúčastnili, probíhal už v novém roce - 9.února. Standardně v hale v Kunraticích se to ráno pustilo do boje jen jedeno družstvo, a to ještě vinou chřipkové epidemie značně prořídlé. Pouhých sedm statečných v poli s brankářem za zády nedalo svou kůži zadarmo a za to jim patří sláva. Sice jsme turnaj nevyhráli, ale to vůbec nevadí, stálo to za to.

Prosincový ligový turnaj přípravky

V neděli 2.prosince jsme opět hráli na dalším turnaji přípravek. Tentokrát jsme hráli dopoledne, což bylo znát na prvním ranním ospalém zápase. Ovšem potom jsme vydrželi bojovat až do samého konce. Na závěr si naše dvě družstva zahrála proti sobě o sedmé místo.

Druhý ligový turnaj přípravky

Další boje v opravdových ligových zápasech jsme zažili na druhém turnaji přípravek v neděli 18.prosince opět v Praze Kunraticích. V příjemné hale v ZŠ Kunratice jsme strávili celé odpoledne a znovu jsme přivezli 2 družstva. Každé z nich odehrálo 4 zápasy (jeden proti sobě). Posbírali jsme další zápasové zkušenosti a určitě bojovali až do konce jako lvi, a to je důležité.

Domácí turnaj pro předpřípravku

V sobotu 10.listopadu v čelákovické Sokolovně naše nejmladší děti mezi sebou uspořádaly dvouhodinový turnaj ve florbalu. Asi 40 dětí se poskládalo do 4 družstev a pořádně mezi sebou bojovaly o vítězství. Na závěr si naši turnajoví nováčci odnesli pamětní diplomy a všichni společně únavu a pěkné florbalové vzpomínky.

První ligový turnaj přípravky

V sobotu 13.října jsme vyrazili na první turnaj naší přípravky. Protože se zápasy na těchto turnajích hrají pouze ve 3 hráčích s brankářem a nás hráčů bylo celých 20, přihlásili jsme 2 družstva. Celý turnaj byl velmi náročný, každé družstvo odehrálo celých 5 zápasů. Všichni jsme byli unavení, ale myslím, že si všichni zahráli dosyta a už se těší na další zápasy.

Pozvánka na červnové akce předpřípravky

Pro měsíc červen jsme pro Vás připravili dvě akce: Dětský den Orky se koná v sobotu 9.června ve 14.30 na tenisových kurtech. Odpoledne plné her je tradičně pořádáno pro všechny děti. Bližší informace zde.
Poslední akcí před prázdninami bude Závěrečný turnaj předpřípravky, ke kterému se sejdeme v sobotu 23.června v 10 hodin v Sokolovně. Čekají nás tradičně 2 hodiny florbalu. Doufáme, že si všichni uděláte čas a přijdete si s námi zasportovat.

Druhý turnaj předpřípravky

V sobotní mrazivé dopoledne 11.února v 10 hodin jsme se už podruhé sešli v čelákovické Sokolovně, abychom si společně zahráli florbal. Tentokrát byla účast ještě podpořena týmem nehvizdské přípravky, takže tělocvična byla opravdu plná k prasknutí. Proti Nehvizdům hráli starší hráči a nejmladší děti si zahrály mezi sebou. Dvě hodiny trvalo naše klání a věřím, že si všichni dostatečně zahráli.

Sportovní Mikulášská besídka

Společně přivítáme návštěvu Mikuláše i s jeho společníky na naší besídce v pátek 2.12. od 17 do 19 hodin v hale Vikomt (naproti Penny). S sebou si přiveďte rodiče i malé sourozence. Čeká na vás zábavný sportovní program, a proto nezapomeňte na sportovní oblečení, obuv a pití (hokejky si nosit nemusíte).


ZŠ Kamenka

Orka