Kuba Čáp v rozhovoru o letošní sezoně...

Autor: administrator (mailto:admin@orka.cz), Téma: 1. Muži A
Vydáno dne 17. 04. 2017 (1080 přečtení)
A máme to rozhovor se zástupcem našeho elitního týmu a informace, jak to letos váleli a nakonec dotáhli ke zdárnému konci…

Nedávno Vám skončila sezona, ve které jste po základní části skončili předposlední a hráli jste play-down. Jak bys zhodnotil její průběh?

K: Před sezónou jsem měl určitě zcela jiné ambice a očekávání, vzhledem k tomu jak kvalitním kádrem disponujeme, tudíž celou sezónu považuji za značně nepovedenou. Nedařilo se nám po všech stránkách, nebyli jsme schopni po celou sezónu najet na nějaký vyšší standard. Vše by se dalo shrnout účastí na tréninkách, kde se nás scházelo jak do mariáše. A to je asi ten hlavní faktor neúspěchu. Na druhou stranu v play-down jsme dokázali, že přeci jen něco umíme…

V play down přišel herní obrat. Strakonice jste porazili přesvědčivě 3:0 na zápasy, ale v sezoně jste s nimi dvakrát prohráli. Najednou to šlo, jak to?

K: Před play-down jsme si v kabině jasně řekli, že začínáme na novo, tudíž jsme vypustili co bylo, a soustředili se pouze na udržení Orky v soutěži. Leč utkání byla velmi vyhrocená, prokázali jsme jisté zkušenosti a dokázali poměrně přesvědčivě vyhrát 3:0 v sérii. Nic speciálního ohledně taktiky jsme si neříkali, všichni jsme věděli co je v sázce…

Letos jsi odehrál svoji první sezonu mezi muži v Národní lize, předtím jsi hrál nejvyšší juniorskou soutěž za Spartu. Dají se nějak porovnat tyhle soutěže?

K: Chvíli mi trvalo, než jsem se adaptoval, jelikož nejsem moc fyzicky stavěný na pořezy z týmů jako je Jaroměř nebo Strakonice, ale dalo se… Snažil jsem se těžit hlavně z agilnosti a rychlosti, kterou jsem předčil tyto Golemy.

V letošní sezoně jsi nastřádal celkem 32 KB za 18 branek a 14 asistencí. Máš nějakou osobní metu, které bys chtěl dosáhnout?

K: Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel, vím že pokud budu dávat branky a střádat asistence, tak pomůžu týmu a to je asi to hlavní. Budu rád pokud svým bodovým přínosem budu prospěšný týmu, ale žádné osobní mety nemám…

V této sezoně jsi byl ze Sparty na střídavém hostování a dokonce jsi ve Spartě nastoupil k jednomu zápasu Extraligy. Jaké máš plány do další sezony? Sparta, Orka nebo někdo třetí?

K: Ještě jsem neměl šanci řešit mojí budoucnost, v momentální době vše podřizuji škole, kde mě čeká maturita, takže jsem to nepromýšlel… Leč v Orce mi nic nechybí, takže nevidím důvod se někam stěhovat, záleží na Spartě jaké má se mnou plány, ale věřím že pro našeho skauta Šimona Zmátla není žádné překážky. Věřím, že i sezóně následující mě budou moct fanoušci vidět v dresu Orky.

Dokážeš si tipnout kolikátá Orka skončí v následujícím ročníku Národní ligy?

K: Nemám moc rád nějaké predikce budoucnosti, takže se asi budeme muset nechat společně překvapit. Ale věřím, že pokud přistoupíme ke všemu s větší odpovědností, tak dopadneme lépe než v uplynulé sezóně. Rozhodně budeme potřebovat podporu fanoušků, které tímto zvu na příští sezónu, doufám že se uvidíme v hale ;).

Tak přejeme hodně štěstí do další sezony …