Vydáno dne 07. 02. 2010 | přečteno: 1019x

O víkendu si naše béčko udělalo nakonec příjemný výlet do Králova Dvora, odkud si přivezlo 4 body do tabulky.

Red Dragons Hořovice – Orka B 4:4 (0:1, 2:1, 2:2)

Branky: Kantulák 2, Čečák, Dvorský
Vyloučení: 0:0

Proti sousedovi v tabulce měla Orka více štěstí a podařilo se jí Kantulákem otevřít skóre. Běhaví mladíci domácích prověřovali obranu Orky, která se nějak nemohla najít. Naštěstí vše jistil spolehlivý Zmátlo, který svými gymnastickými zákroky likvidoval šance soupeře. I přesto na začátku druhé části hráči Hořovic vyrovnali. Vedení hostům ale vrátil chytatelnou bombou od půlky Čečák. Nejistá obranná hra ale měla další nepříjemné následky, a tak se do závěrečné části šlo nakonec za nerozhodného stavu. Když pak v jejím úvodu Orka potřetí inkasovala, vyhlídka na získání bodů se začala vzdalovat. S tím se ale nehodlal smířit s chutí hrající Dvorský a střelou od mantinelu ukázal, že své florbalové umění dosud nezapomněl. Po následné pohledné souhře Čečák - Kantulák se podařil Orce obrat zápasu. Hubené vedení se nakonec ale uhájit nepodařilo, když po špatném rozehrání z rohu v poslední minutě dokázali domácí z následného závaru vyrovnat. Získaný bod byl nakonec po předvedeném výkonu spíše ziskem.

Orka B – FC Astra 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: Kantulák 2, Bajer, Šeda
Vyloučení: 0:1, využití 0:0

Po dobrém obědě a kávičce nastoupili Orkaři proti poslednímu týmu tabulky jako jasný favorit. Průběh zápasu tomu ale vůbec nenasvědčoval a nakonec se utkání změnilo v dramatický boj o body. Astra otevřela skóre v deváté minutě, Orce se ale zanedlouho podařilo vyrovnat po pohotově rozehrané standardní situaci Kantulákem. I druhá třetina měla podobný charakter, kdy se zejména obranná hra nebyla "zcela" vyladěna. Hosté se tak ujali opět vedení, ale áčková posila Šeda dokázala vzápětí podruhé srovnat skóre. Do závěrečné části se tak nastupovalo za nerozhodného stavu 2:2. Nakonec rozhodující branku vstřelil po nejhezčí akci zápasu nestárnoucí Bajer, který si naběhl po rychlé rozehrávce z obrany před branku a zužitkoval přihrávku Holého. Obrana již od této chvíle víceméně fungovala a tak pojistku přidal v poslední minutě při power-play Astry Kantulák, který trošku sobecky tečoval střelu Šedy do prázdné svatyně.

Sestava: Zmátlo – Bajer, Kolenský, Kettner – Čečák, Šeda, Kantulák, Dvorský, Dragoun, Holý

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 2.00]

Článek otevřen! | Vložil: Martin Bajer | Komentováno: 7x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>