Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * Junioři: tentokrát poraženi
Vydáno dne 26. 02. 2010 | přečteno: 966x

Junioři Orky se utkali s dalšími dvěma soupeři, tj. Wizards B a Benešovem. To, jak se jim dařilo, komentuje v článku trenér Martin Mikšovský.

Orka - Wizards B 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

V tomto zápase si zřejmně každý myslel, že nám vítězství lehce spadne do kapsy. Donutit někoho k rychlému pohybu, a to zvlášť v první třetině, byl zázrak. V 10. minutě byl stav po hrubých chybách obrany již 0:3. Do konce třetiny alespoň snížil střelou z trestného úderu Horváth.

Do druhého dějství jsme o trošku víc zabrali a ve vlastním oslabení snížil po přihrávce Mahuta Klein - 2:3. I když naše hra nebyla tolik aktivní jako v jiných zápasech, soupeře jsme přehrávali.

Na začátku třetí třetiny se povedla pěkná a zároveň jediná akce na jeden dotek mezi Houdkem a Rysem a druhý jmenovaný vyrovnal na 3:3. Poté měl velkou šanci opět Rys, když neproměnil samostatný únik. V 6. minutě nás soupeř zavřel na chvilku na vlastní polovině. Velký závar před brankou jsme ještě odvrátili, ale následnou střelu z dálky přes clonící hráče už ne - 3:4. Do konce zápasu zbývalo 6 minut a v nich byla spousta šancí na vyrovnání. Dvě velké příležitosti měl Strnad, pro tento zápas posila ze starších žáků, který odehrál své první juniorské utkání v kariéře a musím podotknout, že nezklamal. I šancím Ryse a Kleina moc nechybělo. Na závěrečné dvě minuty jsme při velkém tlaku odvolali brankáře Pezla. Minutu jsme soupeře mačkali na jeho polovině, ale tomu se podařilo vyhodit míček a uklidit ho do naší opuštěné branky.

Branky: 10:00 Horváth, 14:12 Klein (Mahut), 24:31 Rys (Houdek)
Vyloučení: 1:0 (13:07 Horváth)

Orka - Benešov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Soupeř asi viděl naš líný pohyb z předešlého zápasu a vlétl na nás jako tornádo. V části hry jsme se dostali na polovinu Benešova jen zřídka a mohli jsme být rádi, že stav po první třetině byl po dvou tyčkách a výborných zákrocích gólmana Pezla jen 0:1.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s taktikou přečkat úvodní tlak soupeře, který postupem času upadal až v polovině zápasu vyrovnal Rys. Vyrovnaný stav bohužel nevydržel dlouho a za další dvě minuty jsme opět inkasovali. Po dvou třetinách jsme tedy byli o krok zpět a prohrávali 1:2.

Třetí třetina nabídla vyrovnaný souboj se spoustou šancí na obou stranách, který minutu a půl před koncem ukončil soupeř brankou na 1:3. V poslední minutě se nám ještě naskytla výhoda v podobě trestného střílení, na které se po přemlouvání kluky vydal technicky skvěle vybavený benjamínek Strnad. Po položení o dvě hlavy vyššího gólmana však trefil jen břevno.

Branka: 16:28 Rys (Klein)
Vyloučení: 2:4 (25:46 Mahut, 29:02 Rožníček)

Hodnocení trenéra: Po těchto dvou zápasech musím klukům zdůraznit i tady, že sezóna, kterou jsme měli výborně rozjetou, pořád pokračuje. Bylo by dobré, aby se každý zamyslel nad tím, co udělal špatně, jestli dal do zápasů vše a případně se chyb pro příště vyvaroval. Není totiž vyloučeno, že se můžeme strachovat o setrvání v lize pro příští sezonu.

Sestava: Pezl - Horváth, Cyrín, Mahut, Rožníček, Klein, Houdek, Strnad, Rys

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 0]

Článek otevřen! | Vložil: Martin Mikšovský | Komentováno: 28x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Martin Mikšovský | Zavřít článek>>>