Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * Muži B: nepřímá úměra
Vydáno dne 29. 03. 2010 | přečteno: 1316x

Záloha mužů Orky o víkendu dokázala vybojovat plný počet bodů, zároveň však ukázala, jak rozdílné mohou být dva vítězné zápasy v jeden den.

Sokol Hudlice – Orka B 5:6

Zápas s předposledním mužstvem měl být jasným vítězstvím v rozcvičkovém tempu, během kterého jsme se měli řádně naladit na soupeře, jež v sobotu Hudlice následoval. O vítězství pravda nakonec šlo, ale další předpoklady se již zdaleka nevyplnily.

Pravda, Orce se začátek výsledkově podařil a po půlce první třetiny vedla již 3:0, když skóre otevřel Bajer, následován Holým a Kantulákem. Soupeř ale neskládal zbraně a svými osobitými způsoby dále zarputile pokračoval v ohrožování branky Zmátla.

Krátce po začátku druhé třetiny se neodvratně začal projevovat „rytířský komplex“ Orky – tedy neodbytné nutkání mužstva nepřipustit v žádném případě výsledkové ponížení papírově jasně slabšího soupeře. V praxi to znamenalo snížení až na 2:3 a uvědomění si nejistoty sportovního bytí. Následovala gólová přetahovaná a po konci druhé třetiny svítil stav 5:3 pro Orku. Šťastnými střelci byli tentokrát Dvorský a Dragoun.

Poslední dějství začalo ve znamení pokračování „rytířského přístupu“ Orky. Letmý kuk, mrk, nádech, výdech a bylo to 5:5. Vzhledem k „velkorysému“ hernímu projevu to s Orkou nevypadalo nijak zdravě. Tu ale přišla mocná chvilka soupeře! Ten se zajisté nechtěl nechat zahanbit ušlechtilým rytířstvím Orky a řekl si, že se přeci nemůže stát, aby jasně papírově silnější soupeř, byť hrající ne zrovna přesvědčivě, neodešel s plným počtem bodů. Zařídili to po svém. V momentě, kdy byli na koni a krátce potom, co vyrovnali na 5:5 se za zbytečné řeči poroučeli čtyři z osmi hráčů soupeře na trestnou lavici. Exodus soupeře zastavila až poznámka rozhodčího o tom, že ještě jeden vyloučený a mužstvo je nezpůsobilé hrát. Tak si brblali pro sebe. Orka se chytla za nos a za hokejky a tu dlouhou a výraznou přesilovku přeci jen nakonec proměnila ve vítězný gól. Rytířství za rytířství, služba za službu, mizérie k mizérii – nechť si čtenář dosadí dle libosti. Orka vyhrála, anály se po estetice neptají – poraženým třikrát sláva!

Statistiky: Dragoun 2+1, Holý 1+1, Kantulák 1+0, Bajer 1+1, Maršík 0+2,

Orka B – Tago Mago 4:1

Stručně řečeno: tento zápas se Orce B opravdu povedl. Hráči, nejspíše vědouce, že je nyní čeká soupeř dlící v tabulce na místě přesně na opačném konci, než ten předchozí – navíc veliký aspirant na postup do vyšší soutěže – změnili až magicky svůj herní projev v zodpovědný, obětavý, týmový a v koncovce efektivní a - vyhráli.

Je pravda, že Tago Mago na Orku spustilo zhurta, až se nám kolem uší prášilo a mnohdy jsme se nestačili divit, jak že se údy v propletenec zašmodrchaly. Nic však naplat, hřiště soupeř ovládal zcela bravurně, avšak ne a ne se dostat do pořádné koncovky. K naší podvědomé radosti soupeř hrál florbal a ne box s hokejkami, což dodalo hráčům Orky vnitřní klid a soustředění na zodpovědnou hru. Jaké pak bylo překvapení soupeře, když v osmé minutě po vydařené akci otevřel skóre sobotní dvorní „otvírač“ Orky Bajer. Hráčům Tago Mago klesly víčka a až do konce třetiny moc nezlobili.

Duch druhé třetiny byl podoben tomu té první. Jen s tím rozdílem, že soupeř pomalu propadal plížící se beznaději a křeči a po Orce se rozlíval pocit jistoty a sounáležitosti. Úsměv na tváře přidala povedená spolupráce nerozlučné dvojice Kantulák-Šíma, zakončená druhým jmenovaným. Když se pak povedenou ranou od půlky nad rameno brankáře prosadil sváteční zakončovatel Matyáš, věděli soupeři, že mají problém. A taky že jistě měli. Před koncem druhé třetiny z přečíslení sice snížili na 1:3, ale to bylo víceméně vše, k čemu byli připuštěni.

Do poslední třetiny jsme nastupovali s ne zrovna častým elánem a týmovým duchem. Na soupeře zcela jistě působil, neboť jeho mizérie co do produktivity pokračovala, a tak jediný, kdo se trefil, byl zase hráč Orky Dvorský. Podařilo se ubránit i poslední přesilovou hru soupeře a bylo rozhodnuto. V zápase, který takřka nemohl být více nepodobný tomu prvnímu, porazila Orka favorita soutěže a potvrdila svou příslušnost do horní poloviny tabulky.

Statistiky: Bajer 1+0, Kantulák 1+1, Dragoun 0+2, Matyáš 1+0, Šíma 1+0, Holý 0+1,

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.00]

Článek otevřen! | Vložil: Radim Kubíček | Komentováno: 28x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Matyáš | Zavřít článek>>>