Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * Junioři: sezóna zakončena vítězstvím
Vydáno dne 23. 04. 2010 | přečteno: 1425x

Junioři Orky v uplynulém víkendu odehráli svá poslední letošní ligová utkání. Tři body za vítězství nad Spartou B znamenají v konečném účtování 7. místo v tabulce.

Orka - SSK Future "C" 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Proti prvnímu týmu tabulky jsme nastoupili jen s šesti hráči do pole, ale oproti dvěma kompletním pětkám soupeře to překvapivě nebylo na hřišti moc znát. Hned ve 39. vteřině našel pěknou nahrávkou Klein Ryse a stav byl 1:0. Soupeř se přes naši výbornou obranu nemohl dlouho prosadit a když už se prosadil, tak narazil na výborného Pezla v brance. V páté minutě byl vyloučen Rožníček. Dlouho jsme odolávali velkému tlaku Future, ale 10 vteřin před návratem Rožníčka se soupeř přece jen prosadil - 1:1. Od této chvíle začínal být favorit lepším týmem a v 10. minutě zaslouženě vstřelil dva slepené goly v rozmezí 10 vteřin. Vysvobodila nás až přestávka před druhou třetinou.

Nástup do další třetiny se nám znovu povedl a po 37 vteřinách snížil opět Rys na 2:3. Pak ale Future zabral a z toho vyplynuly fauly z naší strany. V čase 3:10 šel na trestnou lavici Rožníček. Jeho faul se nám ještě podařilo ubránit, ale hned po návratu do pěti putoval na trestnou lavici Cyrín a to už soupeř trestal brankou na 2:4. Bohužel toto utkání se vůbec nepovedlo Rožníčkovi, který jinak bývá tahounem našeho týmu. Přeháněl to až moc s důrazem a do konce této třetiny inkasoval další dvě trestné minuty.

Do třetí třetiny jsme chtěli vykročit opět dobrým nástupem, ale velká šance Ryse a střela Poka branku nepřinesly. Po několika vteřinách vyrobil Rožníček další faul tělem a rozhodčí se shodli na pětiminutovém trestu. Hned na začátku vyloučení zvýšil soupeř na 5:2 a dostával se do dalších šancí a střel, které však výborně lapil Pezl. Minutu a půl do návratu Rožníčka jsme inkasovali branku na 2:6. Hned po buly však nabil Cyrín Rysovi a ten vstřelil svůj třetí gól a prokázal tím, že je náš nejlepší střelec a právem patří do první desítky kanadského bodování soutěže. Do konce zápasu měl soupeř ještě pár šancí, ale Pezl byl vždy na místě.

Branky: 0:39 Rys (Klein), 12:37 Rys, 28:33 Rys (Cyrín)
Vyloučení: 5:1 - 4:33, 15:10, 21:14, 25:08 (5 min) Rožníček, 18:08 Cyrín
Využití: 0:4

Orka - Sparta Praha "B" 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)

Toto utkání jsme museli vyhrát, abychom skončili právě před Spartou na sedmém místě. Do utkání jsme vlétli jako uragán. Opět se nám povedl začátek a ve 38. vteřině vstřelil Klein branku. Poté trefili obránci Řehák tyč a Cyrín břevno. Soupeř neveděl, co má hrát a na naší polovinu se vůbec nedostával. Ve čtvrté minutě vystřelil od půlky opět Řehák a tentokrát chytrou střelou přes clonící hráče zvýšil naše vedení na 2:0. Po tomto gólu místo toho, abychom drželi míček na hokejce a hlídali si tak čas a síly, tak jsme pořád lítali dopředu a na obranu moc nehleděli. Sparta toho poté z brejků využila a stav po první třetině byl 2:2.

Do druhé třetiny jsme nastoupili opět se zabezpečenou obranou a najednou byl soupeř opět bez šance. Ve čtvrté minutě se nám naskytla přesilová situace, kterou využil Klein po nahrávce Řeháka - 3:2. Od poloviny zápasu začal excelovat hříšník z prvního utkání Rožníček a nejprve "vymetl" milimetrovou šibenici a o další dvě minuty později si jeho střelu srazil bránící hráč do vlastní branky. Stav po dvou třetinách tak byl 5:2.

Do závěrečné třetiny jsme vstupovali v početní výhodě, kterou využil opět Rožníček a vedli jsme tedy už 6:2. Tři minuty před koncem prostřelil soupeř spolehlivého a výborně chytajícího Pezla. To se nelíbilo opět Rožníčkovi a kontroval svým čtvrtým gólem v zápase. Soupeř stihl už jen kosmeticky upravit výsledek devět vteřin před koncem na konečných 7:4.

Branky: 0:38 Klein (Rys), 3:32 Řehák (Cyrín), 16:33 Klein (Řehák), 18:07 Rožníček (Rys), 20:08 Rožníček, 25:18 Rožníček (Klein), 34:53 Rožníček (Klein)
Vyloučení: 35:45 Cyrín

Sestava: Pezl - Cyrín, Řehák, Rys, Klein, Pok, Rožníček

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 3.00]

Článek otevřen! | Vložil: Radim Kubíček | Komentováno: 46x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Martin Mikšovský | Zavřít článek>>>