zuzolabuzomasaz@gmail.com

  TEL: 777859252

  Hledej na ORKA.CZ


 
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  

téma * Muži B: Bláznivé přestřelky s dobrým koncem, aneb padla
Vydáno dne 01. 05. 2010 | přečteno: 1740x

Tak už i za B-týmem a jeho sezonou zaklaply brány a zazvonil zvonec.

Doznělo řinčení zbraní (inu, spíš pískání podrážek sálových bot různé světové provenience…) smíšené s většími či menšími dávkami adrenalinu, tu a tam lehce promíchaným s poslední rychlou předzápasovou cigaretou či stopou zbytkového alkoholu z páteční oslavy bůhvíčeho s bůhvíkým. O překvapení a ani chyby nebyla nouze, ovšem ani o dobré momenty týmového ducha, světlé okamžiky sportovního sebeobětování, nezištnosti, ba i švandy. Takový je tento sport, a tak nás tuto právě odpískanou sezonu bavil.

Ptáte se, jak že to ten poslední víkend dopadlo? No vyhráli jsme, jak jinak! V duchu klasického rčení – dát alespoň o gól víc než soupeř – jsme naše zápasové soky udolali 7:6 (FBC Hamsters Vysočany) a 8:6 (Pallotaikurit). Místo klasického popisu jednotlivých klání mi dovolte sumarizující ohlédnutí na úspěšnou sezonou a vyzvednout výkony a přístup hráčů. Na rozdíl od loňské sezony, kdy Orka musela prokázat svůj um i u zeleného stolu, jsme v sobotu ještě byli ve hře o celkové třetí místo. Nakonec jsme skončili čtvrtí, ztrácejíce dva body, ale nejen na třetí místo, ale na dělené druhé až třetí! Všem zúčastněným tedy za tuto sezonu čest a sláva a nechť se ta příští vyklube zrovna tak.

A kdo že se na hře podílel a rozdával sportovní radost i ponaučení téměř zapomenuté hrstce diváků, neb alespoň lavičce spoluhráčů? Navrátivší se Kanty s Dádou oslňovali dravou a neotřelou kombinací, kořeněnou mnohými gólovými okamžiky. (Ne nadarmo oba skončili v top 10 kanadského bodování!) V útoku je směle doplňovali nestárnoucí rychlík Bajo – věčný terč nevybíravých zákroků soupeře, Thomas Dvorsky se svým elegantním vedením míče či trio Tomáš Holý, Voki neb Páča s jejich rychlostí blesku a spoustou naběhaných kilometrů a krásných akcí. Svou zkušeností a herní vyzrálostí výrazně přispěli i Véna se svou proslulou pavoučí hrou a samozřejmě Peša, jehož rozvaha s míčem a výběr místa na hřišti mohou stále inspirovat mnohé mladé naděje Orky.

Gólmani Kimon a Vojta se v průběhu sezony představili ze všech různých stran svých výkonnostních schopností (v tomto jsou na tom velmi podobně jako hráči v poli). Abychom jim však neubrali na vážnosti, pravdou je, že opakovaně dovedli nečekaně vytáhnout zákrok tak kvalitní a do té míry překvapivý, že soupeři nezbylo, než smutně odklusat na střídačku otloukávaje florbalku o vše, co přišlo do cesty, a spoluhráčům pochvalně gólmana povzbudit. Do řemesla se jim tu úspěšněji, tu zas méně, pletli obránci. V čele kapitán Šuvi, kterému na hřišti neuteče ani myš, podporován Koldou – horou z kamene se stejně tvrdou střelou, Duškem – bojujícím jak lev, ať už si vezme „technickou“ nebo „střeleckou“ a Mírou, který když má dobrý den, moc toho nepokazí, ba i nějaký ten gól přidá. Neztratil se ani dravý a obětavý Olson a svou hodnotnou trošku do mlýna přinesli i hráči A-týmu Staník a Péťa.

Zapomněl-li jsem na někoho, omlouvám se, v komentářích mne jistě doplníte. Všem budiž přáno veliké (sokolské) zdar a nazdar - a teď už hurá na nedělní fotbálky, letní pivínka, pohodička a někde tam v dáli: přípravička, běháníčko a soustředěníčko. Ale kdo by se vlka bál – zvlášť po tak vydařené sezóně.

Statistiky (neautorizované a negarantované):
vs. FBC Hamsters Vysočany: Kanty 3+; Staník 2+2; Míra 1+1; Veselka 1+1; Véna 1+1; Dáda 0+1
vs. Pallotaikurit: Staník 3+0; Dáda 2+0; Kanty 2+0; Veselka 1+4; Tom D. 0+3; Véna 0+1
Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 3.00]

Článek otevřen! | Vložil: Radim Kubíček | Komentováno: 48x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Matyáš | Zavřít článek>>>