Registrace nového čtenáře!

téma * PRVNÍ VYHRÁNÍ Z KAPSY VYHÁNÍ
Vydáno dne 28. 09. 2010 | přečteno: 981x

Tak už to konečně začalo. Přišel podzim a s podzimem skončilo čekání a my konečně opět dostali příležitost prodat vše, co je v nás. A co je v nás? Inu, povětšinou mix umu původu přírodního (talent), k němu různé uměle dodané ingredience (povětšinou energy drinky) a nějaké to „orčí“ srdce navrch. Začala sezóna mužstva B. A jak že začala?

Bohužel nijak přeslavně. Náš týmový mix paradoxně sedl víc našim soupeřům, než našim řadám, a zbývá tak chytit se klasika a jeho provolání o prvních vyhráních, co provětrají kapsy.

ORKA - FBC Pitbulls Kolín 1:6

První zápas sezóny 2010/2011 měl všechny atributy, které k takovému klání patří. I přes dostatečnou vůli hráčů Orky (ba ještě větší porci energy drinků) jsme jako jeden muž vykazovali všechny znaky nerozehranosti, nedůslednosti a týmové nejednotnosti. Soupeř složený z mladých a běhavých jedinců měl evidentně natrénováno více, než my a od začátku tak tahal za delší konec v naší zápasové přetahované. Zprvu se nám sice (ještě plni ranních sil) dařilo držet ambiciózního soupeře na uzdě a dokonce trochu hrozit. Tečku tomu ale učinil vcelku šťastný gól soupeře cirka 4 minuty před koncem první třetiny – prostřelený přes několik hráčů. Tento gól byl našim zároveň posledním obdrženým, kterému nepředcházela evidentní chyba někoho z nás. Je pravdou, že jsme se ještě jednou zvedli – a to hned po pár vteřinách, kdy jsme rychlým brejkem vyrovnali – dokonce ve vlastním oslabení. První třetina tedy skončila optimisticky a smírně.

Další dvě třetiny už bohužel nestojí za detailní popis. Náš herní projev výrazně polevil, a tak na sebe následky nenechaly dlouho čekat. Již dříve jsem naznačil, že naše individuální výkony se k naší škodě soustředily na to, jakou chybou vyniknout před svou vlastní brankou. Do páté minuty druhé třetiny jsme tedy soupeři pomohli k vedení 1:4. Ve druhé půlce druhého dějství si už soupeř dal od skórování pauzu. Třetí třetina již byla jiná pouze v tom, že zbylé dva góly přišly po páté minutě. Dokonáno, 1:6 bez jakýchkoli příkras. Krom toho, že jsme po tom prvním již žádný gól nevstřelili, nechali jsme se také relativně často zbytečně vylučovat. Vše jsme vzali jako ponaučení pro příště, jak jsme si vedli?

Fortel TS Sokol Kobylisy - ORKA 4:3

Druhý zápas už byl známkou pomalého návratu k „orčímu“ normálu - první a druhou třetinu jsme dokonce vyhráli! Ranní splín (první zápas jsme začínali v 8:00) vypadal být tatam a všichni hráči vypadali, jako že jsou připraveni tahat za jeden provaz. První třetinu tomu tak opravdu bylo. Útočníci napadali, beci dobře přistupovali a Orka celkově vypadala jako Orka. Ve třetí minutě jsme šli do vedení – trefil se Páča, po příhře Koldy. Po první třetině jsme byli optimisti.

Nu, co teď? Ačkoli bych to nejradši vystřih, napsat to musím. Druhá třetina byla bohužel ve svém základu návratem k projevu z prvního zápasu. Na vyrovnávají gól soupeře jsme ještě po minutě stihli reagovat a jít znovu do vedení. Pak ale přišla sprška dalších tří soupeřových branek a my tak zakončili druhou třetinu stavem 4 : 2. Byli jsme ale odhodláni bojovat a ke cti všech zúčastněných „orkánů“ dlužno dodat, že se ve třetí třetině maximálně snažili a dělali vše pro vyrovnání. Kýžené snížení stavu přišlo v šesté minutě. Kimon tým výborně držel znovu nalezenou jistotou, vyrovnání však ne a ne přijít. Zhruba dvě minuty před koncem měl vyrovnání na hokejce Míra – trefil však jen břevno. To bylo také naše poslední výrazné zahrození. Na stavu 4:3 jsme bohužel již nic nezměnili. Tato prohra – na rozdíl od té první – byla trpká. Protože jsme bojovali a měli na její zvrácení. Inu, doufejme, že příště budeme schopni navázat tam, kde jsme nyní skončili a pokračovat v rostoucí tendenci. Máme co dohánět.