Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * První podzimní vlašťovka
Vydáno dne 14. 10. 2010 | přečteno: 1213x

Tentokrát zálohu mužů Orky zahnal osud (chcete-li, zaměňte si za los) do příjemné sázavské kotliny, do města Zruč nad Sázavou. Město, které bylo posledním z realizovaných československých industrializačních a osidlovacích projektů Baťových závodů, nám právě v duchu tohoto ojedinělého podnikatele ukázalo, že v tomto ročníku nebude nic bez práce a že chceme-li bodovat, musíme si to řádně zasloužit.

ORKA vs. SKP Olympia Kutná Hora 3 : 9

Coby střednědobý orkánský pamětník si nepamatuji, že bychom kdy v zápase začínajícím v osm hodin ráno nějak výrazně přispěli do pomyslného nebeského archivu florbalu. Toto jho, zakletí či – pro technokraty – fatálně se opakující souhra okolností na nás sedla zas. Neptejte se jak a proč, nevysvětlím. Vím jen, že herní projev našeho týmu v tuto ranní hodinu, navíc po cestě omrzlým časně podzimním mlžnem, vypadal velmi podobně jako posledně. Je pravda, že jsme od začátečního hvizdu opakovaně zahrozili před bránou soupeře, to všechna čest. Gól ale vsítil soupeř, mladý, plavovlasý, rychlý a hlavně – důsledný v našem obranném pásmu. A kdyby jeden, za první třetinu nám jich nasázel do tří kousků – všech po velmi obdobných chybách a propadech v naší obraně. V druhé třetině jsme pravda pozvedli hlavu – Šuvi využil přesilovku a o nějakých pár minut později z Mírova závaru před bránou vítězně vykroužil Tom, aby si připsal první letošní trefu. Jo, zapomněl jsem ale podotknout, že mezi těmito góly soupeř v nápadně podobném sledu dalšími třemi góly zaokrouhlil své skóre na šest. V třetím úseku hry se obranná mizerie opakovala, aby soupeři dovolila dosíci jeho konečných devíti tref. Za Orku po rychlém úniku přesnou střelou k tyči korigoval Míra po Dušanově úspěšném presingu u mantinelu. Tedy nic k pamatování a už vůbec ne k velebení. První body stále v nedohlednu.

Vasara vs. ORKA 3 : 3

Po krátké pauze a několika párcích a klobáskách v místním bufíku – holt používané energetické povzbuzovače jsou věcí osobní preference – jsme nastoupili k dalšímu zápasu sezony s jediným cílem: Chceme vyhrát a chceme body! Už od začátku bylo patrné, že o moc lehčího soupeře už si asi vybrat nebudeme moci. Byli jsme pohyblivější, více jsme hrozili před soupeřovou brankou, zatímco on před naší paběrkoval. To se vyplatilo prohození sestavy s cílem vyztužit obrannou linii a optimalizovat útočné řady. Po pozvolném rozkoukání a několikerém lichém zahrození jsme konečně gólově udeřili a na konci první třetiny byli ve vedení 2:0. To znělo jako dobrý základ pro další vývoj – ale osud tomu nechtěl. Hned na začátku druhé třetiny soupeř korigoval dvěma rychlými góly v rozmezí devíti (!) vteřin a bylo vyrovnáno a vymalováno. Vlastními lacinými chybami jsme přišli o výhodu vedení a navíc, se soupeřem povzbuzeným rychlým zmrtvýchvstáním, jsme byli nuceni začít jakousi pomyslnou zákopovou válku, kdy naši beci jejich útočníky dobře neutralizovali, ale ti naši na druhé straně na tom nebyli o moc líp. Tak jsme de facto odehráli zbytek druhé a téměř celou třetí třetinu až do chvíle, kdy se rovné dvě minuty před koncem trefil šťastně se napřaživší Cyrda. Euforie trvala zhruba minutu, než po naší hloupé chybě (ony jsou vlastně všechny hloupý – ale to je filozofie, a tedy jiné téma pro jiné fórum) soupeř srovnal na konečných 3:3. Z bodů tří pouze jeden. Zaplať pánbů za něj. Je náš a nikdo nám jej už nevezme. Příště jedem pro další.