Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * Muži B: Jako Jing a Jang, noc a den, zima a léto
Vydáno dne 09. 11. 2010 | přečteno: 1284x

Časový interval mezi posledními dvěma turnaji mužů B zvíce pouhého jednoho týdne má ten následek, že se v rámci jednoho hodnocení můžeme ve svém nadhledu více rozkročit. A rozkročení je termín vhodný nad míru, neb daleko rozkročeny od sebe byly i výkony našeho mužstva v posledních dvou víkendech.

VÍKEND 30/10

ORKA vs. Fbk Wildcats Praha 4:4
ORKA vs. U.F.O.S. Mladá Boleslav 5:6

Remíza se silným a prohra s výrazně oslabeným, tak by se to dalo shrnout krátce. Trochu více rozvitě a se zkušeností přímého účastníka by se to dalo popsat jako velmi trestuhodné a lehkomyslné zahození dvou velkých šancí na vítězství. Ano, dalo by se říci, že za celý dosavadní průběh sezóny jsme nebyli blíž vítězství, než v těchto dvou zápasech. Ptáte se proč? V obou zápasech nám velice vyšly začátky. Gólově jsme přehrávali jak silného soupeře s postupovými ambicemi, tak toho výrazně oslabeného a zaskočeného v Mladé Boleslavi. V obou případech jsme ještě v průběhu druhé třetiny vedli o tři góly. Dalo vy se říci, že zápasy stačilo jen v klidu dotáhnout do uspokojivého cíle. Inu, z výsledků v nadpisu je nad slunce patrné, že se nám to opět nepovedlo. V obou zápasech přišla fáze nepozornosti, nekoncentrovanosti a lehkovážnosti, která se nám nevyplatila. Vše korunoval podrážděný herní projev Orky, ve kterém tuto sezónu vyniká Rožňa – v obou zápasech si byl sednout a v obou zápasech to bylo v době, kdy se z našeho pohledu lámal chleba. Ten se nakonec zlomil tak nějak blbě a zatímco se silným soupeřem jsme ještě zuby nehty udrželi remízu a konejšili se tím, že se silným soupeřem je to vlastně dobrý, když jsme prohráli jasně rozjetý zápas se zpočátku jasně rozloženým soupeřem, nebylo se už vymlouvat na co. Bodové konto se sice statisticky rozrostlo o 100%, fakticky to ale znamenalo, že jsme místo velmi dosažitelných sedmi bodů na kontu po víkendu měli pouze dva. O to plodnější a zapálená byla pozápasová diskuze v šatně – přehlídka generálů po prohrané bitvě. Kterého jen si vybrat…

Statistiky (neautorizované a negarantované):
Vs. Fbk Wildcats: Veselka 1+1, Kolda 1+1, Šuvy 1+0, Rožňa 1+0, Dušan 0+1, Cyrda 0+1
Vs. U.F.O.S. Mladá Boleslav: Kanty 3+0, Veselka 1+0, Miki 1+0, Rožňa 0+1, Cyrda 0+1, Šuvy 0+1

VÍKEND 7/11

ORKA vs. Floorball Club Falcon 5:2
ORKA vs. SK B.U.H. Praha 4:3

Ano! Konečně! Jejdanánku! Prima! Tyjo! Uf! Heuréka! Tak, tento víkend už bylo vše konečně jinak a na našem pomyslném kontě zacinkalo příjemných šest bodíků. Pomohli k tomu áčkaři Miki a Šéďa, pomohlo malé hřiště v Radlicích a v neposlední řadě pomohlo to, že jsme letos poprvé nezačínali ve smrtících osm ranních hodin. Skladby mužstva a jeho kapitánského vedení se ujal Šuvy a štěstí mu velmi přálo. Jeden soupeř nás čekal velmi běhavý a dotěrný - navíc Orku zná jak své boty (to ostatně platí i na druhou stranu), druhý zkušený a technicky vyspělý, který nehodlal nechat naše herní prohřešky bez patřičné odezvy. První zápas odpovídal tomu, kdo se k němu na obou stranách postavil – od začátku to bylo utkání v rychlém tempu, zdravě vyhecované a poctivě odmakané na obou stranách. Skóre otevřela Orka, nicméně soupeř se do konce první třetiny ještě vzchopil, a tak jsme k první pauze doputovali ve smírných 1:1. Ve druhé náš pozitivní výkon gradoval, ke škodě soupeře, což znamenalo vedení o dva góly na konci třetiny druhé. V poslední řádné bránění již soupeři žádnou korekci nedovolilo, zatímco Orka svůj výkon vyšperkovala gólem pátým, posledním. První tři kompletní body byly doma. V druhém zápase jsme se vydali pokračovat ve znovunalezeném pozitivním výkonu. Na druhé straně proti nám stálo mužstvo protřelé mnoha zkušenostmi, což jsme také v prvních dvou třetinách měli pocítit. Hra Orky byla aktivní, soustředěná a nátlak před brankou soupeře narůstal. Přesto to byl soupeř, kdo první skóroval (prostřelil jinak výborně chytajícího Kimona šťastnou střelou pozadu mezi nohama) a po našem vyrovnání se mu podařilo odskočit ještě jednou. Stav 2:1 pak trval až do třetí třetiny. V obou přestávkách znělo lavičkou mohutné „Trpělivě!“ a poslední třetina pak měla ukázat, že kdo si počká, ten se dočká. Nejprve skóroval při svém prvním letošním startu Ivan a hned v zápětí v krátkém sledu přišel dvakrát čas ostrostřelce Kantyho - který nejprve při hře pět na pět a pár vteřin na to po velmi krátké přesilovce. Vedli jsme o dva góly a i tentokrát byli rozhodnuti šanci nepustit. Soupeř se mohutně nadechoval a cirka tři minuty před koncem dokonce snížil na rozdíl jednoho gólu. To už ale bylo z jeho strany vše a účet utkání tak mohl být uzavřen s aktivní bilancí ve prospěch Orky. Sláva vlasti, výletu, zmohli jsme a šest je tu!

Vs. Falcon: Kanty 2+0, Miki 1+1, Kardi 1+1, Šéďa 1+1, Cyrda 0+1
Vs. B.U.H. Praha: Kanty 2+1, Kolda 1+1, Ivan 1+0, Šéďa 0+1, Miki 0+1

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 0]

Článek otevřen! | Vložil: Radim Kubíček | Komentováno: 22x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Matyáš | Zavřít článek>>>