Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * ÚKOL SPLNĚN: POSLEDNÍ TURNAJ BEZ PROHRY
Vydáno dne 06. 05. 2012 | přečteno: 1109x

Na poslední turnaj jsme jeli v poněkud „chudším“ složení než obvykle. „Béčkařů“ jelo jen sedm statečných, plus se k nám připojili dva Áčkový bohatýři, Pavel Řehák s Dominikem Harisem. Čekal nás perný turnaj, tři lidi na stříhání a vedro na padnutí.

Na turnaji jsme se měli střetnout s dvěma týmy z dolních pater tabulky. Tyto týmy, ale na posledním turnaji hráli o udržení v soutěži a tak se čekal perný boj. V prvním utkání jsme měli narazit na UFOS Mladá Boleslav a ve druhém na Spartu C.

ORKA B - UFOS Mladá Boleslav

Byly jsme plni sil a soupeř měl pouze o jednoho hráče více a tak se hrál běhavý florbal. Soupeře jsme od začátku přehrávali naši kombinační hrou, ale občas nám UFONI vystrčili růžky a tak jsme také museli hlídat naše zadní vrátka. Jako první jsme houpačku první třetiny rozkývali my, trefil se Veselý, pak soupeř, pak Eliška a pak zase soupeř. Přesto, že jsme měli více ze hry a třetina skončila 2:2.

Ve druhé třetině už jsme se už houpat nechtěli a tak jsme houpačku zatížili na naší straně 3x a soupeř jen jednou. Za nás se trefili po krásném úniku Haris, Eliška, který pro tento zápas přebral funkci kapitána a Šíma. Po konci třetiny svítilo na tabuli skóre 5:3 pro Orku.

Ve třetí třetině si chtěla Orka splnit dva úkoly, udržet/navýšit vedení a aby Jirovský dal gól, protože se v kanadském bodování chtěl posunout před Mikšovského. Lasička (JJ) běhala, nahrávala, střílela a nakonec se dočkala, v přesilovce dorazila střelu Harise. Později se ještě přidal se svoji střelou Kantulák, ale skoré nakonec uzavřel soupeř, když předběhl unavenou Lasičku a zavěsil do prázdné branky. Orka tak vyhrál v poklidu 7:4.

Vsuvka: po tomto zápase musel být kapitán Eliška zbaven funkce, protože tíhu kapitánství neunesl a hrál fakt hnusně, dal sice dva góly, ale to byl hnus :o)

AC SPARTA PRAHA C – ORKA B

Před zápasem jsme si hodinku krásně odpočinili, dali si kafíčko a těšili se, jak si se starými pardály ze Sparty zahrajeme. Jaké překvapení nás čekalo po příchodu do haly. Na ploše to mrskali mladí, rychlí borci, kteří právě vyhráli se SPARTOU A první ligu a postoupili do extraligy. Jo jo SPARTA si na nás pozvala celou pětku, plus gólmana. Vypadalo to, že se proběhneme a k tomu se naši dva bohatýři zapomněli kdesi venku a tak nám hrozilo, že si proti těm mladým hladovým vlkům zahrajeme v šesti.

Se hvizdem se ti naši dva zbloudilci objevili a začalo se hrát. Stanovili jsme jednoduchou taktiku, budeme bránit a z brejků trefíme několikrát jejich zařízení (rozuměj branku) a bude hotovo.

Od začátku kolem nás Sparta vířila, ale na nového kapitána Orky v brance si nepřišla. Chobotnice s kapitánskou páskou branku doslova uzavřela. A protože ani chobotnice nejsou dokonalé, tak Orka poprvé kapitulovala, střelou z dálky se prosadil Svoboda. V osmé minutě první třetiny doslala Orka výhodu přesilové hry, kterou potrestal střelou z první Šíma po přihrávce Řeháka. V první třetině měla Sparta sice více ze hry a i více střel, ale Orka měla více čistých šancí, několikrát jsme se sami ocitli před soupeřovým brankářem, ale neproměnili.

Druhá třetina začala ve stejném duchu jako ta předchozí, jen čistých šancí na straně ORKY ubylo. Kolem branky Orky pořád běhali nějací Spartani, nahrávali si a stříleli, prostě si nedali pokoje, potvory. Pokud by totiž nezískali tři body, sestupovali by. Do vedení se opět dostala Sparta. Rozhodčí nařídil trestný úder za výskok na kraji velkého brankoviště a jal se nám rovnal zeď a Orka rovnala a rovnala a rozhodčí ukazoval a ukazoval no a mezitím nám ho tam Sparťani šouply. Protesty nepomohly a tak jsme prohrávali 2:1. Ve druhé polovině třetí třetiny jsme dostali výhodu tří přesilových her. Jednu z nich po krásné zadovce Jirovského proměnil Haris a tak třetina skončila za stavu 2:2.

V osmé minutě třetí třetiny dostal soupeř výhodu přesilové hry již druhé v zápase a strojovou kombinací nás rozebral na šroubečky a uklidil do prázdné sítě. Stav 3:2. Vzápětí 2 minuty a 2 sekundy před koncem se nechal vyloučit Bajer a Sparta dostala výhodu další přesilové hry. Sparťani to hráli chytře, tak abychom se již k míčku nedostali a oni v poklidu dohráli zápas. Jelikož se nám nechtělo prohrát, začali jsme je ve čtyřech nahánět. Dlouho se nám míček nedařilo získat, až přece půl minuty před konce jsme balon získali, faul u naší branky. Ihned jsme si vzali time-out a šli rozumovat.

Rozhodli jsme se, že zápas dohrajeme 5 na 5 s naší prázdnou brankou. Rozehráli jsme, podstoupili pár soubojů, balon udrželi, Šíma vystřelil a bývalý kapitán z minulého zápase, jemuž již páska nesvazovala úplně všechno, vyraženou střelu dorazil, 3:3. Sparta ve zbývajících deseti vteřinách již nic nepředvedla a tak sestupuje.

Sestava: Zmátlo – Jirovský, Bajer, Řehák – Haris, Šíma, Kantulák, Eliška, Veselý

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.75]

Článek otevřen! | Vložil: administrator | Komentováno: 28x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>