zuzolabuzomasaz@gmail.com

  TEL: 777859252

  Hledej na ORKA.CZ


 
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  

téma * Rozhovor s Martinem Mikšovským
Vydáno dne 05. 03. 2016 | přečteno: 622x

Miky překonal před týdnem hranici 400 kanadských bodů, které nastřádal v dresu Orky. Jak dlouho to trvalo a pamatuje si svoji první branku?

Miky letos jsi dosáhl čtyřstý bod v kanadském bodování za Orku. Pro někoho je to jen číslo a neumí si představit kolik dřiny, práce a času za tím je? Můžeš nám říct, kolikátou sezonu již tedy kroutíš za Orku? A pamatuješ si svůj první zápas ve kterém jsi nastoupil za naše áčko?

Sezonu nevím přesně. Myslím, že patnáctou nebo šestnáctou. První zápas za áčko si nepamatuji, vím jen, že to bylo v první lize. (pozn. red.:Miky bodoval poprvá v sezoně 2001/2002, kde v 22 zápasech získal 9 bodů za 3 branky a 6 asistencí).

A první branku nebo asistenci bys dohromady dal? Kolik ti tehdy bylo?
Vím, že na první branku jsem čekal dlouho - určitě přes celou sezonu, proto si na první branku moc dobře pamatuji. Tuším, že mi bylo sedmnáct let. Nabral jsem rychlost k odraženému míčku na půli hřiště, dvakrát jsem si předhodil míček bekhendem ve vzduchu a plácnul do toho jak jinak, než bekhendem.

Za ty roky jsi nasbíral mnoho zkušeností, ale hlavně zážitků. Co pro tebe bylo nejsilnějším, nejlepším a nejhorším zážitkem?
Nejsilnějším zážitkem bylo v roce 2001 semifinále českého poháru v Ostravě, kde jsme padli až na trestná střílení týmu SSK Future.
Nejlepším zážitkem play-down série proti Prostějovu v první lize, které jsme vyhráli 2:1 na zápasy a ve které se mi střelecky dařilo. Myslím, že jsem dal 6 gólů z našich devíti, z toho dva v rozhodujícím utkání, které jsme vyhráli 2:1 v prodloužení (pozn. red.:Miky měl 6+1 ve 3 zápasech a Orka dala 11 branek, sezona 2005/2006).
Nejhorší zážitek hned následoval rok potom a tím byl sestup z první ligy proti Vsetínu, ve které jsem 2:0 vedli na zápasy, ale soupeř otočil.

Přece jenom už to hraješ nějaký ten pátek, jak dlouho plánuješ ještě pobíhat na florbalových kolbištích?
Zatím nemám v plánu končit a dokud udržím hokejku a moč, tak bych chtěl pobíhat dál. :-)

Máš nějakou metu, kterou bys chtěl bodově pokořit?
V mém věku už si každého bodu vážím, takže žádnou hranici k dosažení nemám.

Letošní rok se nedaří podle představ, čeká Vás poslední kolo základní části a pak play down. Jak to vidíš?

Já doufám a přeji si, abychom odehráli tři poslední zápasy a sezona pro nás do 14-ti dnů skončila. Chtěl bych, abychom tomu všichni teď dali maximum, šli do každého zápasu naplno a abychom vyhráli sérii proti Kadani 3:0 na zápasy. Věřím, že na to máme, protože jsem spoustu zápasů prohráli o gól, takže doufám, že se štěstíčko přikloní na naši stranu. Chtěl bych zvlášť na domácí zápasy pozvat co největších počet fandících diváků.


Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.00]

Článek otevřen! | Vložil: administrator | Komentováno: 0x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>