Heslo:

Registrace nového čtenáře!

téma * Orka udržela Národní ligu
Vydáno dne 18. 03. 2017 | přečteno: 195x

Po základní části Národní florbalové ligy se Orce nepodařilo postoupit do play-off a naopak musela bojovat o udržení. V sérii hrané na tři vítězná utkání byl soupeřem Orky tým Strakonic. Se stejným týmem jsme se utkali i loni, kdy jsme v sérii vyhráli 3:0 na zápasy. Tentokrát se čekal vyrovnanější souboj, Strakonice dokázaly Orku v základní části dvakrát porazit.

FBC Strakonice P.A. - Orka Čelákovice 4:9 (2:2,1:2,1:5)

První utkání série pro nás začalo dobře a ujali jsme se vedení 2:0. Domácí ale dokázali do přestávky vyrovnat a v úvodu druhé části se dostali do vedení. Do konce třetiny jsme v úseku hry nahoru dolů dvěma brankami dokázali skóre otočit na naší stranu. I třetí třetina byla vyrovnaná, ale její závěr jsme zvládli lépe my. V posledních pěti minutách jsme spustili kanonádu a pěti brankami zaslouženě rozhodli o prvním vítězství v sérii. Třemi brankami se blýskl Jakub Čáp.

FBC Strakonice P.A. - Orka Čelákovice 3:6 (1:1,1:2,1:3)

Po nerozhodné první třetině, kdy jsme překonali nápor domácích, jsme postupně převzali otěže zápasu a kráčeli jsme za vítězstvím. Dostali jsme se do vedení, které jsme již nepustili a dokázali jsme Strakonice na jejich půdě porazit i podruhé. Naší hru podtrhl výborný výkon Lukáše Pezla v bráně. Série se tak stěhovala k nám za velmi slibného stavu 2:0 na zápasy.

Orka Čelákovice - FBC Strakonice P.A. 6:5 (2:1,3:1,1:3)

Do domácího zápasu jsme nastupovali již jako favorité s možností ukončit sérii. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem, měli jsme jasnou převahu a tvořili jsme si dostatek šancí. S proměňováním jsme ale měli problém, a tak náš náskok narůstal jen pozvolna. Do poslední třetiny jsme vstupovali za stavu 5:2 a z průběhu zápasu nikdo nepochyboval o našem vítězství. Strakonice ale přidaly na důrazu a postupně se jim podařilo třemi góly stav zápasu vyrovnat. My jsme na to dokázali včas odpovědět a rozhodující branku nám vystřelil nechytatelnou bombou v přesilovce Pavel Řehák. Do konce zápasu jsme si již výsledek zkušeně pohlídali a mohly propuknout naše oslavy spolu s výbornými diváky.

Sérii jsme nakonec vyhráli jednoznačně 3:0 na zápasy a udrželi se tak v Národní lize v nejbližším možném termínu. Tým Strakonic bude bojovat o záchranu v dalším kole play-down.

Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.29]

Článek otevřen! | Vložil: administrator | Komentováno: 0x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>