zuzolabuzomasaz@gmail.com

  TEL: 777859252

  Hledej na ORKA.CZ


 
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  

téma * Velký rozhovor o juniorském play off
Vydáno dne 13. 04. 2017 | přečteno: 1100x

Filip Hejtík s Honzou Kolářem roztáčejí seriál rozhovorů s hráči z jednotlivých týmu. První na řadu přišli junioři a jejich opory s brankářskou maskou nebezpečně střeleckou holí…


Právě Vám skončila sezona, ve které jste vyhráli základní část a v play off došli do semifinále. Co spustilo tu divokou jízdu, protože minulý a předminulý rok jste hráli o záchranu?
H: Dle mého názoru celé tohle šílenství odstartoval brněnský Hummel, kde jsme skončili ve čtvrtfinále.
F: Taky za to může to,že jsme se po dvou letech zbavili neflorbalových hráčů. Nic proti, jsou to hodný kluci, rovný, ale jejich nelogické chyby, například útočné fauly na dvě minuty (zdravím Láďu Podrackého) nás většinou připravili o dobrý výsledek.

Pro laiky jste soupeře jasně výsledkově jasně válcovali nebo to tak jasné nebylo?
F: Tak určitě, je to sport. Někdy soupeře válcuješ, ale nepadá ti to tam a match skončí 1:0, někdy zase hraješ vyrovnanou bitvu a padne ti tam všechno. Je to různý, no.
H: Řekl bych, že jsme ostatní týmy válcováli díky naší pohodě v týmu a našemu elitnímu prvnímu útoku.
F: Ne, popravdě jsme každou první třetinu dali soupeři čuchnout a ve zbytku zápasu hráli naší hru.

Popište víc atmosféru ve vašem týmu.
H: Prostě pohoda, užívali jsme si naší hru a nic moc jsem nehrotili.
F: Hlavní každý hráč znal svojí roli. Zde bych rád ocenil skvělý výkon Lukáše Jarolíma, jakožto našeho klíčového hráče. Kdyby totiž nedonesl klíče od šatny ani bychom nemohli předvést své umění.

V play off jste si vybrali nejprve Vinohrady a pak Panthers. S Vinohrady jste vyhráli dva nula na zápasy, ale již to nebylo úplně ono, následně s Panthers jste pak oba zápasy prohráli. Co se stalo, v sezoně jste je doslova deklasovali?
H: Myslím, že to bylo hlavně tím, že jsme přestali fungovat jako tým.
F: Podle mého názoru jsme zápasy nezvládli hlavně psychicky, přestali jsme hrát jak pracovně říkáme "plácat flóčko". Už druhý zápas s Vinohrady jsme utrpěli vítězství a místo toho, abychom jsme se poučili,jsme chtěli furt hrát kombinačky do prázdný. To už nám bohužel nevycházelo. Chvíli jsme připomínali Sámera Issu. Zkoušeli jsme něco, co nám dříve vycházelo, ale nyní to bylo kontraproduktivní. Zkrátka nebyli jsme jako chlapi na výherních automatech, tím myslím, že jsme tam nenechali všechno. Ani psychická podpora od pana Třešničky (zastupitel v Horních Počernicích za KSČM, otec trenéra Kočího pozn. redakce) nás ke kýženému finále nedovedla.

Co říkáte na celé play off. Jak se vám líbila podpora fanoušků a celé play off jako celek?
H: Atmosféra byla super. Celé play off jsem si užil a škoda, že jsme to nedotáhli do finále.
F: Na zápas si našlo cestu hodně lidí. Škoda, že jsme nedošli dál. Byl to hezký zážitek. Akorát nechápu rozvržení celého play off. Chápu, že série hraná na 3 vítězné zápasy by byla pro kluby náročnější po finanční stránce, ale když se hraje o celkové vítězství v jeden víkend, nepřijde mi to moc fér. Nám nevyšel jeden víkend a nakonec naše snažení bylo k ničemu. Už vím, jak se cítila Frankovic rodina. Snažíme se o něco a kvůli jednomu nepovedenému víkendu nám končí sezóna.

V historii Orky jen jednou junioři dokázali postoupit z druhé ligy juniorů a hráli dokonce juniorskou extraligu. Dokážete si tipnout kdo za ně tehdy hrál?
H: Dovolím si tipnout Šimona Zmátla.
F: Otázka mě naprosto rozhodila. Doufám, že moc nezazmátluji, když tipnu Martina Mikšovského.

Správná odpověď je Martin Miškovský, o juniorských letech Šimona Zmátla není nikde v análech ani zmínka, pravděpodobně se narodil již jako stařec.

Nicméně zvítězit v základní části druhé juniorské ligy se nikomu v historii Orky nepovedlo, tento primát Vám nikdo nevezme. Jaké budou oslavy?
H: Tak určitě je to veliký úspěch a oslavy budou velké.
F: To každopádně zůstane. Nad oslavami moc nepřemýšlím, jelikož můj život je jedna velká oslava.


Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.64]

Článek otevřen! | Vložil: administrator | Komentováno: 0x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>