zuzolabuzomasaz@gmail.com

  TEL: 777859252

  Hledej na ORKA.CZ


 
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  

téma * Muži B _ vzhůru za postupem
Vydáno dne 21. 04. 2017 | přečteno: 857x

Trochu netradiční rozhovor přináší pohled mladíků, kteří zažili radost z postupu a trochu netradiční sezonu se zástupci starší generace, která má již „odtrénováno“ a florbalem se takříkajíc baví … A tak k pobavení si „dědci“ nadělili postup a deklasovali mnohdy mladíky v dresu soupeře, kteří by mohli být jejich synátoři.


Kamile, Alois, tak jak to bylo? Kamil hrál v poli a Alois odchytal celý ročník. Kdo koho dotáhl k postupu? Mladí, staří, nebo obráceně?
A: Samozřejmě, že bych rád napsal že mládí vpřed, ale u nás to bylo hrané na zkušenosti, které měli ostřílení borci. Mládí zase doplňovalo jejich brilantní souhru velkým nasazením.
K: No tak mladých jezdilo jenom pár. "Staří" jak říkáš vždycky početně převažovali, ale fungovali jsme jako tým a to je důvod postupu.

A jaký to vlastně je hrát se seniorama? Popoběhnou ještě nebo to již hrají hlavou?
A: Jak jsem říkal, hráli to hlavně hlavou, po psychické stránce to bylo rozumné mužstvo, nikdo nelámal hokejky apod.. Povzbuzování s přípravou na zápas probíhalo vždy od začátku turnaje, u některých borců i již den předem.
K: Já už pár zápasů odehrál loni se seniorama, takže jsem věděl co mě čeká. Ale myslím si, že je to rozdíl. Většina z nich se snaží co nejméně běhat, takže ano, hrají to hlavou. Jak říkal Alois na to nasazení tam byli mladí.

Regionální soutěže probíhají systémem dvou zápasů za den. Nebylo problémem se soustředit na druhý zápas? Po tom první je člověk unavený, bufet láká …
A: Mezi zápasy byl čas na posílení zlatavým mokem, který dodal patřičné odhodlání a omlazení duševní stránky naší přestárlé části družstva. S únavou se tenhle tým potkával málokdy, podával vždy stejné výkony i když je pravda, že někdy byly trochu úsměvné…
K: Tak určitě, většinou po tom prvním zápase se do toho bufetu šlo, dali jsme si kofolu a tak. To pak nikomu nechce hrát a tím spíš, když je tam víc jak jeden zápas pauza. Ale nikdy žádný problém nebyl. Všichni jsme nakonec ten druhý zápas odehráli s chutí vyhrát.

Kamile kofolu? To ti nikdo nevěří. Přiznej barvu jako Alois. Takže se Vám nikdy nestalo, že k druhému zápasu jste nastoupili v prořídlé sestavě? Životospráva nade vše?
A: Nastoupilo se vždy ve stejné sestavě jak přijela na první zápas, ztráty se v zápise nikdy neprojevili. Je pravda, že hra bývala okořeněna o různá vystoupení některých hráčů ve zručnosti… ale to nebylo nic co by zkušenosti nevyřešili…
K: Přesně tak. Většinou všichni odehráli oba zápasy. Párkrát bylo nějaký drobný zranění ale to je vše.

Ok, Kamile salátožroute a abstinente. Věříme ti tedy i tu kofolu. Kdo byl největší oporou týmu? Hodně se to točilo, vlastně jen čtyři hráči odehráli více aspoň 16 zápasů, vy dva a Kanty a Bédou. Někde jsem zaslechl, že prý z Kvasni se pomalu stává střelec.
A: Tak na začátek musím vyvrátit tu teorii s Kvasňou, který se zapojoval do bojů se starými zkušenými borci, kteří mu servírovali jednu šanci za druhou, ale pan Kvasnička nerad dává takto laciné góly do prázdné branky, možná bych řekl odmítá je dávat, a tak z toho moc ve prospěch družstva nebylo. Z výše napsané čtveřice bychom se shodli na Kantym, který byl velký bojovník a dával důležité, atraktivní branky a ani nad těmi jednoduchými nos neohrnoval.
K: Jak jsem říkal už před tím, hráli jsem jako tým a to je klíč k úspěchu. Samozřejmě tam byly "střelci" co tým táhli pro 3 body, ale bylo důležité hrát jako tým. Ano Jakub pár gólů dal ale na střelce si bude muset ještě pár let počkat.

Mezi seniory se čile spekuluje, zda postup či i nadále hrát tuto soutěž. Kam se přikloní Váš hlas? Chcete jít výše?
A: Tak toto je rozhodnutí samotných hráčů na co se cítí, ale myslím, že máme na to zahrát si o stupínek kvalitnější soutěž. Za sebe bych chtěl celému týmu poděkovat za skvěle odehranou sezonu.
K: Můj hlas je jednoznačně pro postup. V kabině jsem zaslechl něco jako, že ta vyšší soutěž bude těžší a víc běhavější, ale nemyslím si, že to bude až takový rozdíl. Myslím, že tam budou týmy na úrovní horní polovině naší aktuální tabulky. Takže v pohodě.


Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 0]

Článek otevřen! | Vložil: administrator | Komentováno: 0x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>