Po Litvínovu nás v čekal již druhý soutěž z Národní ligy. V pátek přijel, ale kvalitativně jiný tým a s jinými ambicemi. Zatímco Litvínov čeká urputný boj o záchranu, tak Benešov se bude hřát na výsluní Národní ligy a bude bojovat o příčky nejvyšší. Za vše hovoří nejen výsledky před COVIDEM. Benešov měl v přerušené soutěži, nejméně obdržených branek, v neúplné tabulce byl třetí, a to pouze o tři body za vedoucím týmem. Měl však o jeden odehraný zápas méně. Letos Benešov ještě posílil. Přestupová politika Benešova je samostatnou kapitolou. Předně je nutno říci, že navazuje na skvělou generaci vlastních odchovanců, kteří se do Benešova vracejí po štaci v FBŠ Bohemians Praha a při těchto návratech stahují další „Bohemáky“.

Největší perlou, která do Benešova zamířila je devatenáctiletý Michal Vojtíšek, který ještě v červenci odehrál reprezentační utkání za naše juniory a celou minulou sezonu hrál superligu, kde v 31 utkáních nasbíral 26 kanadských bodů. V Benešově, ale není sám. Superligistů je v týmů několik a někteří z nich měli velmi zajímavou kariéru. Nutno zmínit Martina Šimka (28), Petra Tůmu (25), Martina Poláčka (27). Tým je tak prošpikován zkušenostmi a umem a pro každého soupeře bude obrovsky těžkým soustem.

A byl v pátek i pro Orku. V Českém Poháru Orka nasadila již tradičně kombinovanou sestavu a kluci, kteří bojují o místo v sestavě si vedli více než zdatně. Tentokrát chyběli tradiční stálice minulé sezony, například bratři Němečkové, Kramel, Sedlák, Bárta, Richtr a další.

Utkání mělo na naší straně dva hrdiny, a to Aleše Zetka a Kubu Čápa. První jmenovaný držel náš tým v bráně celý zápas a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání a druhý jmenovaný na konci zápasu rozhodl a zmrazil ambice Benešova, dvěma góly v poslední minutě. Konečný výsledek pro Orku stanovil na 6:5.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře a první třetina byla opět vlažná, ale od druhé třetiny to bylo jiné kafe. Tým dřel bojoval bránil a podnikal rychlé protiútoky. Benešovská zkušenost držela převážně míček na hokejkách a zkoušela křižné přihrávky. Orka bránila a vyrážela do brejků. Občas se role vyměnili, ale obecně se dá říci, že to bylo velmi bojovné utkání a vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Orku. Nutno říci, že tyto utkání budou ozdobou Národní ligy a když COVID přijďte se na tyto zápasy podívat.