V závěrečném zápase Orky v základní části Národní ligy západ už o nic nešlo. Před duelem jsme měly jisté třetí místo v tabulce a Náchod věděl, že skončí sedmý. Vzájemný duel tak byl hlavně o tom, kdo se jak naladí na vyřazovací boje. Tentokrát, jsme jako v prvním zápase, nastoupily v kombinované sestavě, ve které chyběla řada hráčů, například Petr Němeček, Michal Němeček, Marek Korych, Jan Zoufalý či Jakub Seibert. Dlouho to vypadalo, že potáhneme za delší konec provazu. A to přestože Náchodské dostal do rychlého vedení Lukáš Rázl. Po nedobrém vstupu do utkání jsme však převzali otěže a dvěma góly Koláře a Remeše jsme ještě v úvodní periodě vývoj zápasu otočili.

I ve druhé třetině jsme byly herně o něco lepší, Náchod si však pomohl při nestandardním počtu hráčů na hřišti. Nejprve v přesilovce vyrovnal Daniel Kříž a poté v oslabení zakončil brejkovou situaci Lukáš Prause. Do závěrečné třetiny tak šli Rytíři s jednobrankovým náskokem.

Ten Orka smazala ve 46. minutě, když se trefil Špalek po přihrávce Koláře a začínalo se prakticky od znovu. Stav byl vyrovnaný až do 51. minuty, než překlopil vedení na stranu Náchoda Jonáš Mikšovský. Krátce na to přidal pojistku ještě jednou Matěj Mikšovský a Orce nezbylo nic jiného, než riskovat bez brankáře. Risk se nám však nevyplatil a v závěru jsme třikrát inkasovali. Sedm sekund před koncem korigoval domácí Remeš ještě na konečných 4:8.