Tomáši, jsme v polovině Běhu pro Paraple, a tak se nabízí otázka, zda jsi spokojený s průběhem a počtem kilometrů, které jsme urazili.

Nemám slov. Pro mě je to obrovské překvapení. Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že v polovině května budeme u cíle. Když jsme kampaň tvořili, přemýšleli jsme, kam až můžeme doběhnout. Vybírali jsme nějaké zajímavé město, trasu, ale předpokládali jsme, že se dostaneme max. do Francie. Trochu jsme doufali, že by se mohlo podařit doběhnout i do Španělska, ale když, tak to bude těsné. A včera byla polovina května a ORKA má v hodnocení týmů 3.100 km. Obrovská euforie!

A kdo vlastně přišel s nápadem, aby se Orka zúčastnila charitativního běhu?

Před několika měsíci přišel Standa Urban s nápadem, že bychom se jako oddíl mohli zúčastnit. Nám to tehdy přišlo jako fantastická věc. V té době byla striktní omezení a spousta věcí se nemohla. Nikdo nevěděl, co bude dál, a toto byla jedna z možností, jak pomoci potřebným a zároveň se hýbat. Prostě ideální spojení.

A proč jste vybrali jako cíl zrovna Gibraltar?

Důvodem byla ona ikonická skála, kterou naleznete na mnoha fotkách. Pro nás symbolizovala motivaci, doběhnout na vrchol a naději, že to dokážeme. V antice se slavná skála nazývala Herkulovy nebo Héraklovy sloupy podle slavného hrdiny a nyní, po takovém průběhu, kdy jsme vytýčenou vzdálenost zvládli za 14 dní, se všichni právem můžeme cítit jako hrdinové.

Takže máte splněno. Hlavní cíl byl splněn?

Vůbec. Cíle jsme si stanovili tři. Ten nejdůležitější, na který se nesmí zapomínat je pomoc potřebným. Zde jsme mířili na třicet přihlášených běžců, jezdců, chodců atd. Nakonec jsme se dostali kousek pod padesát. Super! Zároveň vím, že někteří nezaplatili startovné a přispěli nad rámec. Pomoc od všech účastníků ORKY je výrazná. Druhý cíl bylo doběhnout do již zmiňovaného Gibraltaru. To jsme splnili, ale zároveň se nabízí otázka, kam dál. Třetím cílem je vyhrát souboj s Wizards DDM, kteří se také účastní, a to se také daří.

A kam dál?

Jestliže jsme během čtrnácti dní překonali Gibraltar a jsme již v Africe, tak je jediná volba. Na PYRAMIDY. Symbol nezlomné vůle a dřiny. Je to smělý cíl, ale věřím, že to dokážeme a do konce května zvládneme. Věřím, že se ještě někdo přidá a pomůže nám. Zároveň vím, že ne všichni nahráli své výsledky.

Vy, kdo nám chcete pomoci se můžete zaregistrovat ZDE.

Hlavně nezapomeňte zadat tým: ORKA FLORBAL

Je někdo, koho bys v dosavadním průběhu vyzdvihl?

To nejde, veškeré výkony jsou dechberoucí. Tolik výjimečných výkonů. Nerad bych na někoho zapomněl, ale nejde mi nezmínit zejména maminky od dorostenců, které mají v nohách stovky kilometrů nebo Martina Bajera, který za 14 má naběháno více jak 200 Km, Michala Schwana, atakujícího 400 km na kole, Šedika, Standu Rubeše s tříciferným počtem kilometrů, rodiče od malých Orčat a vlastně bych tu nejradši vypsal úplně všechny. Každý kilometr se počítá PŘIDEJTE SE.