Martin Bajer: V našem programu máme podporu sportu jako jednu z klíčových priorit. V oblasti investic chceme co nejdříve v Čelákovicích postavit novou sportovní halu, která by rozměrově vyhovovala florbalu, volejbalu, basketu, futsalu a házené. Dále se chceme zaměřit na podporu sportovních klubů v našem městě i na možnosti sportování pro širší veřejnost.

Michal Novotný: Dlouhodobě se snažím vytvořit pro sport v Čelákovicích zázemí. Halový sport je v našem městě neprávem opomíjen a bohužel ne všechny naše děti a dospělí mají prostor v Čelákovicích trénovat, o hraní soutěžních zápasů ani nemluvě.

A v jaké fázi se nachází projekt nové sportovní haly nyní?

Martin Bajer: Minulé volební období jsme měli zřízenu komisi pro výstavbu nové sportovní haly. Podařilo se vytipovat vhodné pozemky, kdy jako nejvhodnější byl vybrán pozemek vedle Lidlu. Bylo jednáno s majiteli, kteří jsou ochotni pozemek městu prodat a máme od nich konkrétní nabídku. Proběhla i úprava územního plánu, aby se zde mohla hala vybudovat.

Michal Novotný: Proběhla i jednání s Lidlem, který k hranicím pozemku přivedl potřebnou infrastrukturu a vybuduje část parkoviště, které by následně mohla sportovní hala využívat.

A na čem to nyní stojí?

Martin Bajer: Nyní je potřeba daný pozemek od majitelů zakoupit. Bohužel to ale ztratilo u užšího vedení města prioritu, i když finanční prostředky byly na tuto akci předjednané z prodeje milovických bytů. To bychom rádi změnili.

Michal Novotný: Bez pozemku nelze dále pokračovat, nelze vypracovat projekt a připravit ho na očekávaný dotační program. V této oblasti máme slíbenou odbornou podporu od České florbalové unie, která se spojila s dalšími sportovními svazy a snaží se obcím pomoci.

A máte v programu kromě sportu i další priority?

Martin Bajer: Samozřejmě, dalšími pilíři je bezpečnost a životní prostředí. A pokračování v rozjetých investičních akcích.

Michal Novotný: Naším cílem je zlepšovat náš život v Čelákovicích, od dětí po seniory.