Rekapitulace:

O minulém víkendu první zápas vyhrála zcela jasně Orka, která je ovládla 7:3 a na Panterech bylo vidět, že zápas jim nesedl. Klukům v tomto zápase spadli do brány i některé kuriózní branky na druhou stranu několik šancí zůstalo neproměněno. To druhý zápas byl zcela jiné „kafe“. Panthers bránili a Orka se bránila v proměňování šancí. Krom toho jsme hráli příliš individualisticky a utápěli jsme se v kličkách a tím soupeř dostával šanci bránit útočným akcím bránit již v zárodku. Výsledem byla utrápená remíza 3:3, která vydržela i po prodloužení, a tak se šlo do nájezdů. Tam jsme naprosto vyhořeli a soupeř vyrovnal. A taky bylo jasné, že tento víkend se bude hrát jak v sobotu tak i v neděli.

Sobota:

Panthers Praha - ASK Orka Čelákovice 4:8
branky: 15. Patrik Míka, 16. Lukáš Tomeš, 20. Lukáš Tomeš, 27. Patrik Míka - 4. David Novotný, 7. Jakub Čáp, 23. Vojtěch Strnad, 37. Jakub Doutnáč, 40. Jakub Čáp, 45. Václav Kramel, 48. Jakub Čáp, 60. Jakub Čáp; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Martin Hruška 18 - Vojtěch Nockin 19; po třetinách: 3:2, 1:3, 0:3;

Velmi nervózná utkání, které se ukázalo pro čtvrtfinále jako klíčové. Orka vedla 2:0, soupeř sice obrátil vývoj zápasu na 2:3, ale po 27, minutách svítilo na světelné tabuli skóre 4:4. Jenže pak už na hřišti existoval jeden tým. Ukázala se převaha Orky, která má tři výborné útoky a tak sice Panteři ubránili naši první lajnu, ale o utkání rozhodla druhá a třetí.

Neděle:

Panthers Praha - ASK Orka Čelákovice 4:10
branky: 13. Dominik Hudec, 19. Martin Kalous, 48. Pavel Daněk, 58. Lukáš Tomeš - 5. Vojtěch Strnad, 6. David Novotný, 11. Ondřej Špalek, 14. Vojtěch Strnad, 16. Ondřej Špalek, 26. Ondřej Špalek, 31. Michal Němeček, 34. Ondřej Špalek, 38. Petr Němeček, 54. Ondřej Špalek; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 7:3; využití: 0:4; diváků: 67; zásahy brankářů: Martin Hruška 19 - Vojtěch Nockin 23; po třetinách: 2:5, 0:4, 2:1;

Zde nebylo co řešit. Panteři doufali v zázrak z minulého víkendu, ale z přehršle snahy faulovali a Orka využívala přesilovky. Skóre postupně narůstalo a soupeř rezignoval. Áčko si tak zaslouženě došlo pro postup a proměnilo první matchball. Kdo si nevšiml tak Špáča v zápase zaznamenal 5 branek. Nejlepším hráčem čtvrtfinále byl vyhlášen brankář Vojtěch Nockin. Držíme palce a přejeme hodně štěstí v semifinále.