Domácí na vítězství chtěli zadělat už v úvodní třetině, kde brzy vedli, po několika chybách se ale dostali do dvoubrankové ztráty. Orka po hrubých chybách inkasovala a nesmírně atraktivní úvodní dějství skončilo 4:4, přičemž přítomní diváci se kromě brankové nálože museli bavit také vysokou intenzitou hry a velkým návalem emocí, kterým dali oba celky na hřišti zcela volný průchod.

Ve druhé části branek ubylo, přesto i nadále byl k vidění fyzicky náročný florbal s velkým množstvím osobních soubojů a bloků, při nichž nejednou došlo i k nějaké ostřejší výměně názorů. Branka Krůška v samém závěru třetiny pak naladila Pantery k obratu až na průběžných 7:4, což je skóre, které ještě doznalo určitých korekcí z obou stran a zastavilo se až na cifře 8:6, přičemž domácí v závěru přežili i jinak velmi nebezpečnou přesilovku soupeře. Po úvodním vítězství se tak ujímají vedení ve čtvrtfinálové sérii.

V neděli bude Orka silnější. Návrat hlásí trio Hájek, Kučera a Richtr. Naopak lídři Čáp a Kramel jsou stále mimo hru.