Čelákovický kádr jel do Náchoda v kombinované sestavě. V oproti standardní sestavě chyběli bratři Němečkové, Ondřej Špalek, Richtr, zraněný Kolář a novic v naší sestavě Remeš. V první třetině byli Náchodští více v pohybu a vytvářeli si množství příležitostí, na gól se však dlouho čekalo. Nezměnilo na tom nic ani nařízené trestné střílení, neboť mladého náchodského exekutora Davida Špačka vychytal brankář hostů Aleš Zetek. A tak se poprvé rozvlnila síťka až v 18. minutě, kdy se jak jinak než z předbrankového prostoru prosadil Ondřej Macháček. A čtyři sekundy před koncem úvodní části potkala druhá rána, kdy si vlastní branku vstřelil Daniel Goll, gól byl následně na 2:0.

Druhá třetina přinášela šance na obou stranách, efektivnější však byli hráči Náchoda. Ve 28. minutě navýšil skóre Adam Jakubský a když ve 32. minutě využili přesilovou hru, po vyloučení Jaroslava Vernera, bylo to po dvou třetinách 4:0.

Na začátku třetí části Orka rychle snížila, když se ze středu trefil Kramel. Čtyřbrankový náskok však Náchodu vrátil ve 46. minutě Ondřej Macháček, který tak završil hattrick. Kramel odpověděl odpověděli přízemní střelou, zdramatizovat zápas se nám však nepodařilo. A to přesto, že napadáním dostávali jsme náchodské rozehrávající hráče často do úzkých - v zakončení však florbalisté Orky trestuhodně selhávali. Do konce zápasu padly ještě dvě branky. Sedlák si po rychlém útoku vstřelil vlastní branku a následně sekundu před koncem korigoval na 6:3, ovšem to již nic na výsledku změnit nemohlo.

Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér): "Důležitý vítězný vstup do sezony pro náš nově vytvořený tým. V zápase bylo spousta pozitivních situací ale i mnoho chyb, což vzhledem k věkovému složení týmu je normální. Víme na čem máme pracovat a věřím, že postupně budeme ještě lepší a lepší. Jdeme krok za krokem po naší cestě. Díky fanouškům za podporu!!!"

Komentář hostů Zmátlo Šimon (Trenér): "Bohorovnost a příliš mnoho chyb na středu a v rozehrávce. Góly jsme soupeři nosili doslova na zlatém podnose. A když to nešlo dali jsme si je sami. Ve třetí třetině jsme konečně podali soustředění výkon, ale hrát jednu třetinu je málo. Příště budeme lepší. Soupeři děkujeme za utkání."

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. ASK ORKA ČELÁKOVICE 6:3 (2:0,2:0,2:3)