Czech open bylo v letošním ročníku poznamenáno COVID-19 a tak se stále měnilo obsazení naší skupiny. Nakonec se Orka postupně utkala s Traverzou Mukařov, Tatranem Střešovice U21 a Panters Praha. Ve skupině se tak sešli celky, které se v právě uplynulém ročníku Národní ligy umístily na prvních třech místech a Tatran, který postavil výběr svých mladých nadějí.

Trenér Michal Schwan nominoval na turnaj celkem 21 hráčů a čtyři brankáře s cílem vyzkoušet všechny hráče, kteří se zapojili do kondiční přípravy. Pro naše kluky se jednalo o první ostré zápasy v sezoně, neboť domovská hala, kde Áčko trénuje, je zavřená. Tréninků na hokejce tak bylo jako šafránu, a když tak v menší hale v Čelákovicích. V přípravě jsme se tak věnovali převážně fyzické kondici.

Rotace hráčů, nerozehranost, absence tréninků, nový systém a různé varianty hry, které jsme zkoušeli měli samozřejmě vliv na hru ve skupině. Přesto některé části zápasů snesli poměrně přísné měřítko. Orka ve skupině nakonec získala 1 bod po výsledcích:

Traverza Mukařov – ASK Orka Čelákovice 4:1

Tatran Střešovice – ASK Orka Čelákovice 9:6

ASK Orka Čelákovice – Panthers Praha 3:3

V pátek navečer nás čekalo čtvrtfinále a vítěz druhé skupiny Bučis tým, nově přejmenovaný na BUTCHIS. Tým, nám dobře známý z Národní ligy (letos se umístil na 4. místě), suveréně opanoval druhou skupinu se skóre 16:6. Do tohoto zápasu na turnaji nedostal v zápase od soupeře více jak 2 branky a jak se ukázalo, tak i poté. Výjimkou bylo čtvrtfinále, kdy po 25 minutách svítilo na tabuli skóre 6:0 pro Orku, celkový výsledek pak vyzněl 7:3.

Semifinálovým soupeřem byli mladíci z Tatranu Střešovice, kteří nás ve skupině porazili. Týmovým výkonem jsme jim nedali šanci a po konci utkání svítilo na světelné tabuli stejné skóre jako ve čtvrtfinále, 7:3.

Finále s FBŠ Slavií Plzeň mělo podobný průběh. Orka postupně navyšovala skóre a po dvou třetinách vedla 4:1. Soupeř se v poslední dvacetiminutovce pokus zápas zdramatizovat a lehce se mu to povedlo, Plzeň vstřelila branky dvě a Orka jednu. Výsledné skóre 5:3 pro Orku znamenalo vítězství v turnaji a zlato pro naše kluky. Blahopřejeme.