Rozhodující duel byl znovu velmi vyrovnaný. Orka pomalu navyšovala své vedení a ve 26. minutě díky gólu Petra Němečka na rozdíl dvou branek. O deset minut později v přesilové hře domácích snížili na 2:3 z pohledu Plzně a za tohoto stavu se šlo do třetí části. Orka hrála trpělivě a zkušeně a soupeři nedovolila vyrovnat a zdramatizovat utkání. Orka se poučila ze čtvrtého finálového zápasu, kdy jsme ztratili vedení 4:1 a soupeř utkání otočil. Tentokrát však Plzeň neměla nárok.

Ve třetím dějství se ukázaly zkušenosti, které byly na naší straně. Velmi dobře jsme kontrolovala tempo hry a až na pár výjimek nepouštěla domácí k výraznějším příležitostem. V závěru v přesilovce zvyšoval Marek Korych na 4:2 a následně pálil do prázdné branky Jan Sedlák, bylo rozhodnuto a mohlo se začít slavit.