Orka do Rtyně vyslala i část širšího kádru a na úvodu to bylo znát. První třetinu kluci zůstali zřejmě ještě na cestě a do tempa se dostávali pomalu. Po první třetině svítilo na tabuli skóre pro domácí 2:1. Ve druhé třetině jsme se dostali do provozní teploty a ovládli ji 2:6. Po jejím konci svítilo na tabuli skóre 4:7.

Do poslední třetiny Orka opět jsme trochu polevili, nevyužili přesilové hry a bylo z toho drama. Rtyně dotáhla na jednu branku, ale vyrovnání odmítl Lukáš Zadák, který dokonal hattrick a soupeři jsme oskočili opět o dvě branky na 6:8 a to už na něj bylo moc. Rtyně ještě jednou snížila, ale to bylo vše.

Kluci tak postupují do 4. kola, kde narazíme na velmi, velmi těžkého a nám známého soupeře z Národní ligy Panthers Praha. Utkání se odehraje v druhé polovině května.

Orel Rtyně v Podkrkonoší - Orka 7:8

branky: 12. Miroslav Kuře, 20. Vojtěch Bureš, 35. Miroslav Kuře, 40. David Šimáně, 47. Miroslav Kuře, 47. Jan Pich, 60. Vojtěch Bureš - 11. Václav Kramel, 24. Lukáš Zadák, 27. Lukáš Zadák, 29. Jaroslav Verner, 30. Michal Němeček, 33. Michal Němeček, 35. Petr Němeček, 59. Lukáš Zadák; rozhodčí: Aleš Jansa - Radek Hrdlička; vyloučení: 5 + Petr Kašpar 5:2; využití: 0:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Jan Seidl 24 - Lukáš Pezl 8, Jiří Marvan 5; po třetinách: 2:1, 2:6, 3:1;