Skvělá a divácky atraktivní série semifinále play-off mezi Čelákovicemi a Hradcem Králové skončila již po třech zápasech. Favorizovaný Hradec sérii naprosto nezvládl, a ačkoli mu mnoho okolností hrálo do karet, prohrál 0:3 na zápasy.

Sobotní zápas překvapivě nezačal drtivým náporem soupeře. Hradec hrál opatrně a nervozita mu svazovala ruce, hokejky a rozhodně nenavázal na pasáže, kdy byl doma občas lepším týmem. Přestože byl opticky Hradec více na balonku za první třetinu vyprodukoval pouze pět střel na branku. I toto málo však stačilo, aby šel do vedení. Orka vyrovnala minutu před koncem. Za první třetinu vyprodukovala 11 střel. Šťastným střelcem byl Richtr, který využil přihrávku Zadáka.

Druhá třetina skončila na střely 8:8 a to i přesto, že tuto třetinu hrála Orka čtyřikrát v oslabení, oproti Hradci, který jej hrál jednou. A jak to dopadlo? Orka prokázala, že celou sezonu patří mezi týmy, které jsou nejlepší v oslabení. V některých přesilovkách Hradec ani nevystřelil na bránu. Výsledek. Hradec ze čtyř přesilovek proměnil jen jednu, Orka byla stoprocentní a svoji jedinou přesilovku proměnila. Krom přesilovek se Hradec trefil jednou, Orka dvakrát a tak se šlo do poslední části za stavu 4:3 pro Orku.

Ve třetí třetině Hradec dohrával přesilovku z předchozí části a hned ji využil. Za minutu vstřelil druhou branku a ve 42. minutě utkání otočil. Orka zachovala klid a kvalitním výkonem si šla za svým cílem. Hráli jsme trpělivě a zodpovědně. Ve třetí třetině to byl soupeř, kdo se nechal opakovaně vyloučit. Hradec Orce nabídl tři přesilovky a všechny jsme využili. K tomu se ještě Bárta prosadil dalekonosnou střelou a Hradci nezbylo nic jiného než to zkusit v šesti. Ani tam se mu nedařilo a pouze inkasoval. Konečné skóre 9:5 pro Orku.