Naši muži po rozporuplné základní části skončili na šestém místě tabulky. Začátek sezony se nám nepovedl, ale před play off naše forma graduje. Pět posledních zápasů v Národní lize patřilo nám. Do play off jsme byli nenasazení. Čekali kdo si nás vybere. Orka byla tažena hned druhá v pořadí a vybrali si nás Panthers Praha. V obou letošních případech jsme odcházeli z roudenského hřiště v roli poraženého týmu a bylo to shodně po devíti inkasovaných brankách – Panteři zvítězili 9:2 a 9:6.

Panthers Praha jsou velmi obtížným soupeřem, což ukázali v průběhu sezony, kdy si připsali pouhé čtyři porážky a hlavně svým soupeřům nastříleli úctyhodných 209 branek. Největší příděly sice schytali Wizards, ani ostatní celky ale nezůstaly ušetřeny – hned devětkrát přišlo vítězství při nastřílení dvouciferného počtu branek. Pantery navíc kromě silné ofenzivy zdobí i stabilní defenziva, která je v ligovém pořadí na třetím místě co do počtu inkasovaných branek. Útočná síla je ale ta vůbec největší v celé Národní lize a to i díky několika individualitám – druhým nejlepším střelcem soutěže je s 35 brankami Michael Kočandrle, vrchní nahrávač Lukáš Pokorný pak nasbíral v 19 zápasech 28 asistencí. Poradí si oni i celý zbytek týmu i bez zraněného juniorského reprezentanta Jaroslava Petráka?

Orka letos sice nezachytila nástup do sezony a dlouho to vypadalo, že budeme bojovat spíše v dolních patrech tabulky, poslední týdny ale přinesly razantní změnu kurzu. Od zmíněného utkání s Panthers zkraje ledna totiž Čelákovice vyhrály šest ze sedmi ligových duelů, a to včetně bitev s nepříjemnými celky Plzně nebo Benešova. Díky tomu si majitelé pruhované sady dresů zajistili konečné šesté místo a kvalitní rozpoložení do vyřazovacích bojů, kde určitě nebudou chtít odehrát pouhé tři zápasy. Opřít se přitom mohou o podporu v poslední době skvěle hrajících Jakuba Čápa a Ondřeje Špalka, kteří za uplynulé čtyři zápasy dohromady nasbírali třiadvacet kanadských bodů. Vyšlápneme si na papírového favorita?

SO 18:30 Panthers Praha – Orka Čelákovice (SH ZŠ Rudná, 1. zápas série)
SO 18:30 Panthers Praha – Orka Čelákovice (SH ZŠ Rudná, 2. zápas série)