V sobotu Orka rozhodla v prodloužení a ujala se vedení

Orka od poloviny zápasu byla lepším týmem, ale musela dotahovat vedení 4:1. Obrat jsme dokonali v páté minutě třetí třetiny. Houževnatě hrající domácí však dokázali srovnat na a odskočit na 6:5. Dramatický závěr probíhal v režii Orky. Kluci zamkli soupeře při hře 6 na 5. Vynutili si tlak, který soupeř neustál a byl vyloučen. Do konce zbývalo 45 vteřina a hráli jsme přesilovou hru 6 na 4. Tu po necelých dvaceti vteřinách proměnil Špalek po Korychově přihrávce a šlo se do prodloužení.

Po třech minutách Plzeň chybovala v rozehrávce a přečíslení využil Zoufalý opět po asistenci Korycha.

Plzeň v neděli srovnala sérii a v Mladé Boleslavi se bude hrát dvakrát

Nedělní zápas skončil vítězstvím domácí Slavie v poměru 7:4 a je tak jasné, že se bude hrát v Mladé Boleslavi v pátek i v sobotu. Už sobotní zápas naznačil, že se série může rozhodovat v přesilových hrách. V sobotu hrála Orka hned čtyři přesilovky a tři z nich dokázala využít, v neděli pak ze tří přesilovek využila jen jednu a Plzeň je bránila lépe.

V nedělním utkání Orka inkasovala hned 5x. Otočila utkání a odskočila na rozdíl tří gólů, 5:2. Orka pak znovu snížila, ale tentokrát se nám nedařilo proměňovat šance a utkání jsme vyrovnat nedokázali.

Závěrečný nápor byl souborem několika marných pokusů, které skončili na soupeřově brankáři. Série slibuje velmi, velmi vyrovnaná utkání.