Za Orku si ligový debut odbyla dvojice Martin Macík v brance a Daniel Goll. Obě posily přišli na střídavé hostování z Mladé Boleslavi a vedli si náramně.

Pozice obou družstev byla před utkáním odlišná. Orka výsledkově zatím neklopýtla, zvítězila na CZECH OPEN 2020, v prvním ligovém kole brala plný počet bodů a dvakrát postoupila v Poháru Českého florbalu. To T.B.C. se zrovna nedaří. V lize již odehráli dva zápasy a dvakrát inkasovali více jak deset branek, konkrétně:

BUTCHIS vs. T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 13:4

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr vs. Florbal TJ Kobylisy 7:12

Ačkoli se zdálo, že se jedná o jednoduchého soupeře, opak byl pravdou. T.B.C. se ukázalo jako houževnatý soupeř. T.B.C. bojovalo, dřelo a ačkoli se ve většině zápasu hrálo na jejich polovině nenechalo nás gólově odskočit. To se podařilo až ve třetí třetině, kdy Michal Schwan proházel útoky a zejména útok Čáp – Špalek – Richtr explodoval. Orka vyhrála poslední třetinu 6:1 a bylo vymalováno. Celkově jsme zvítězili 9:4 a Králův Dvůr tak utekl jen těsně třetí desítce ve třetím zápase.

Komentáře trenérů:

Michal Schwan (Orka): Užíváme si každý odehraný zápas, takže dnes u nás vládne velká spokojenost. Z obou stran bojovný výkon. Nakonec rozhodla naše zlepšená produktivita. Děkujeme soupeři a skalním divákům.

Radka Kryško (T.B.C.): Úspěšně jsme se prali, se silným soupeřem dvě třetiny. Bohužel na začátku třetí třetiny nám tam spadli dva góly a od té doby jsme šli dolů. I přes velkou absenci hráčů můžu tým pochválit za odehrané dvě třetiny. Na tenhle bojový výkon musíme navázat i v příštích zápasech.


ASK Orka Čelákovice - T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 9:4
branky: 
10. Ondřej Špalek, 18. Michal Němeček, 30. Tomáš Beran, 41. Petr Němeček, 42. Ondřej Špalek, 48. Jan Kolář, 53. Ondřej Tichý, 58. Petr Němeček, 59. Daniel Richtr - 9. Martin Kameš, 15. Karel Horký, 33. Marek Sluka, 47. Michal Nový; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 16; zásahy brankářů: Marek Macík 36 - Martin Kohout 12; po třetinách: 2:2, 1:1, 6:1;