Počínaje včerejším dnem jsme připravili pro všechny kategorie tréninky. V maximální míře jsme se snažili zachovat časy tréninků, které jsme vypsali na začátku roku, a ve většině případů se to podařilo. V rámci přípravy tréninků jsme se opřeli o vyjádření Českého florbalu, který poskytl tyto instrukce: 

Od pondělí 26. dubna dojde k dalším úpravám současných opatření. Již nebude nutné dodržovat rozestupy a trénovat pouze ve dvojicích na venkovních sportovištích. Podmínkou zůstává dodržet skupinu maximálně 12 osob tak, aby minimální plocha na jednu osobu byla 15 metrů čtverečních. Budete tedy potřebovat pro skupinu prostor přibližně 180 metrů čtverečních, což je cca polovina florbalového hřiště nebo o něco více než je volejbalové hřiště. Na jedné ploše však může být více sportovišť. Prakticky to znamená, že na hřištích s větším prostorem může být více organizovaných skupin s odděleným režimem. Plánované rozvolnění se týká pouze venkovních sportovišť, vnitřní zůstanou nadále uzavřena.

Další kroky by měly následovat, v plánu je zvýšení počtu osob ve skupině na 20 od následujícího pondělí 3.5. Situace se stále vyvíjí a i po prezentaci současných balíčků nadále probíhá diskuse sportovního prostředí s ministerstvem o přístupu k restartu sportu.

Hlavní základnou pro venkovní tréninky Orky se stalo hřiště za bazénem, kam jsme přesunuli starší mantinely a branky. Na hřišti se dá využít nejen tartanová plocha, kde můžeme používat hokejky, ale další plochy za hřištěm. Vnitřní sportoviště jsou nyní zavřeny. Musíme se, ale připravit na to, že v hale Vikomt je nyní zřízeno očkovací centrum, které bude v hale umístěno patrně až do začátku následující sezony, 


Veškeré informace ohledně tréninků své kategorie máte uvedeny v členské sekci. Pokud máte doplňující dotazy, pak je směřujte na trenéry své kategorie.