Na krku jemu i jeho svěřencům visela bronzová medaile coby ocenění za třídenní pouť turnajem Czech Open. A ačkoliv semifinále skončilo porážkou s ligovým sokem Panters Praha a Orka nenaplnili svůj sen, aby postoupili do nedělního finále a obhájila zlaté medajle, byl manažer týmu a celý realizační tým s vystoupením spokojen.

„Celkově je pro nás turnaj ohromně pozitivní. Máme mnoho změn v týmu. Na turnaj jsme vzali celkem 27 hráčů, které jsme během turnaje protočili. Na žádný zápas jsme nebyli v nejsilnější sestavě. Celkově nám Czech Open strašně moc pomohl. Tým se zvedal zápas od zápasu, jeho nasazení a intenzita stále rostla. Strašně moc v tom udělal Honza Jirovský, který si tým vzal na Czech open pod patronát. Momentálně řešíme pozici hlavního trenéra, tak nám moc pomohl a opět má na „placce“ lví oddíl. řekl po turnaji Zmátlo.

Ten přiznal, že o medajli původně ani nepřemýšlel. Šlo jim o odehrání maxima zápasů a možnost ve hře proti silným soupeřům vidět nové hráče, vidět je zejména v kritických situacích. Nicméně semifinálová porážka s tradičním ligovým rivalem ukázala hlavní nedostatky současného týmu.

„Viděli jsme, že jsme aktuálně fyzicky minimálně o jednu třídu níž, než soupeř. Docházela nám šťáva a v tomto ohledu musíme od sebe vyžadovat víc. Proto budeme potřebovat čas, abychom na tomto zapracovali a do ligy byli připraveni lépe. Kluci to cítí stejně a v týmu cítím velké odhodlání pracovat. Celkově nám turnaj zvedl sebevědomí, protože před začátkem turnaje jsme měli doslova pár tréninků v hale a jeden přátelák. Celkově se jedná o velký úspěch. Kategorii PRO hrajeme druhým rokem a máme první a třetí místo. Tento úspěch doceníme až časem. “