Úvod utkání a vlastně celé utkání se táhlo ve stejném duchu. Neratovice se bránili a Orka se nažila. Domácí předváděli sympatický výkon, hosté však nebyli velmi produktivní a stříleli  z pozic, ze kterých většina hráčů skórovat nedokáže, střely tak často končili na tribuně. Pokud se střela vešla mezi tyče, pak ji zlikvidoval skvěle chytající domácí brankář. Orka hrála na riziko, nedokázala se vyrovnat s povrchem a vždy po několika neproměněných šancí následoval brejk soupře. Neratovice se tak v první třetině dostali do vedení 2:1, od druhé třetiny již Orka vždy vedla a Neratovice dotahovali. Kuriozní situace nastala dvě minuty před koncem, kdy Orka měla hrát přesilovku, vedla a chtěla dohrát utkání v klidu. Petr Němeček vyslal přihrávku zpět na naskakujícího šestého hráče do pole. Sedlák k ní měl o krok dál a ku překvapení všech skončil míček v brance a bylo vyrovnáno. Orka však přesilovku hned proměnila a ukončila tak utkání.

Komentář hostů Šimon Zmátlo (Trenér):
"Nepovedený záppas z naší strany. Balonek nám skákal, nebyli jsme si schopni dát dvě, tři přihrávky za sebou. Bylo vidět, že domácí  jsou na tuto palubovku zvyklí. Uškodilo nám, že jsme si zvykli hrát na perfektním povrchu na Bohemce. Na povrch však náš nedobrý výkon svádět nelze. Hromada nepochopitelných individuálních chyb, kdy jsem opakovaně nabízeli soupeři brejky. Vyvrcholením byl vlastní gól při hře 6 na 5. To jsem ještě neviděl a to se ve florbalu pohybuji 20. let. Soupeře však musím pochválit. Hrálii s nadšením, bojovali na hranici sil, hnala je velká návštěva. Celkem dorazilo přes 100 diváků. Přesně pro tyto zápasy se POHÁR ČF hraje. Domácí si to užili, byl to pro ně skvělý zážitek. U nás si některé věci musíme rozebrat."

FLORBAL NERATOVICE - ASK Orka Čelákovice    5:6 ( 2:2 , 0:1 , 3:3 )
Branky Orky:
 2x Korych, Špalek, Čáp, Hájek, Richtr

Vyloučení: 3:2
Využití: 1:1
Počet diváků: 102


Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Orky: Zetek (Šotola) - Němeček P., Špalek, Němeček M., Goll, Sedlák - Čáp, Richtr, Korych, Verner, Tichý - Hájek, Kohút, Čech, Beran