Orka v minulosti vyprodukovala skvělé rozhodčích, či měla tu čest, že za ní skvělý rozhodčí odehráli několik sezon v rámci své hráčské kariéry. Někteří z nich to dotáhli až do nejvyšších florbalových pater a stále pískají nejvyšší celostátní soutěže, např. Roman Šuvada, Přemysl Bališ, Lukáš Weissgráb. Jsme na Vás na všechny, kteří pískáte pyšní. Děkujeme.

Florbal jako druhý největší sport v České republice zažije během jediné sezóny desítky tisíc utkání napříč všemi soutěžemi, které organizuje Český florbal.

Pokud se chcete připojit do komunity florbalových rozhodčích, poznat spoustu nových přátel a jako příjemný bonus si pravidelně přivydělat florbalem, můžete se okamžitě ozvat koordinátorovi rozhodčích ve vašem regionu a přihlásit se na nejbližší skolení rozhodčích - nováčků. Můžete se též ozvat na sekretářský email orka.florbal@seznam.cz a Šimon Zmátlo Vám maximálně pomůže a poradí.

Odpovědi na otázky k prvnímu kroku

Kolik let mi musí být, abych mohl získat licenci?

Abys mohl naskočit na dráhu florbalového rozhodčího, musí ti být 15 let. Nejprve absolvuješ školení pro nováčky a obdržíš licenci E. Poté se plněním vzdělávacích seminářů můžeš systémem licencí posouvat výše až na úroveň A. Úroveň licence odráží úroveň teoretických znalostí. Praktická schopnost řídit utkání určité úrovně je dána zařazením na příslušnou listinu rozhodčích.

Kolik to stojí?

Něco to stojí, ale všem členům z našeho oddílu proplatíme jak licenci nováčka, která stojí 200 Kč, tak i roční poplatek, který stojí 500 Kč. Už ve své první sezóně za každý odpískaný jednodenní turnaj můžeš průměrně vydělat 700 - 1 200 Kč (záleží na počtu zápasů a regionu, kde působíš). Pokud se ti bude v rozhodcovské práci dařit a během několika let budeš postupovat listinami vzhůru bude vyšší i odměna za odpískaná utkání. 

Jdu do toho, jak se mám přihlásit a co mě čeká?

Níže najdeš kontakty na jednotlivé koordinátory rozhodčích. Stačí se ozvat koordinátorovi ve svém regionu a on tě celým procesem přihlášení provede. Následně tě čeká tříhodinové školení, jehož součástí je test z pravidel florbalu, který je sestaven z předem stanovených otázek, jež naleznete v tomto zásobníku. Rozhodčí vyšších licencí jsou pak testováni přímo z pravidel, protože jejich znalost je pro každého rozhodčího maximálně důležitá.
Pravidla florbalu naleznete zde.

Kdo je koornidátor v mém kraji?

Praha a Středočeský kraj: Pavel Doubek - tel.: 777 002 101 - email: doubek@ceskyflorbal.cz

Kdy a kde se mohu nechat vyškolit?

Přehled probíhajících školení naleznete dole na této stránce.

Pokud budete mít kdokoli jakékoli dotazy kontaktujte Šimona Zmátla na tel.: 734 157 651 - email: orka.florbal@seznam.cz