Orka jako lepší tým minulého ročníku a vítěz základní části Národní ligy zajížděla na palubovku Panthers Praha. V poháru totiž platí pravidlo, že domácí zápasy pořádá ten tým, který v minulém ročníku skončil na nižším místě v tabulce nebo hrál nižší soutěž. Domácí tohoto pravidla chtěli využít a dojít co nejdále. Panthers Praha jsou velkými milovníky Poháru Českého florbalu a pravidelně se přihlašují do prvního kola ačkoli by měli nárok, dle ligové soutěže, ve které hrají, být nasazeni až v pozdějších kolech jako například Orka.

Zápas vypadal podle osnov domácích tak jak si ho vysnili. V první třetině měli domácí více ze hry a šli v desáté minutě do vedení. Celkem v této třetině vyslali na branku Orky 11 střel a naši kluci jen 5. Jenže produktivita Panthers byla velmi nízká, protože mnoho střel šlo ještě mimo branku. A tak přestože jsme tolik nehrozili, se sirénou svítil na světelné tabuli vrovnaný stav, Petr Němeček z brejkové situace s přehledem vyrovnal stav utkání.

Ve druhé třetině jako by Panthers Praha neexistovali a za celou třetinu vyslali na branku jedinou střelu, šance nějaké i měli, ale nebyli schopni trefit branku. Orka byla lepší, ale s produktivitou to nebyla také žádná sláva, a tak jsme zaznamenali jedinou branku a odskočili na 1:2. O jediný zásah v této třetině se postaral Jakub Čáp.

Do poslední třetiny se domácí probudili. Zápas byl fyzicky náročný a svádělo se mnoho soubojů. Panthers navíc srovnali mířidla a postupně obrátili zápas na 3:2 a s Orkou to vypadalo špatně. Trenér Michal Schwan si dvě minuty před koncem třetiny vzal timeout a pomohlo to. Peťa Němeček minutu před koncem dorazil balonek do sítě po našem závaru a šlo se do prodloužení.

V prodloužení Orka rychle rozhodla, byť po kontroverzní situaci. Po minutě prodloužení byla odpískána přesilová hra, kterou Čáp proměnili střelou pod víko bezmocného brankáře Panthers Praha. Spornou bylo právě ono vyloučení, které Panthers „nezkousli“ a ještě dlouho po konci zápasu o něm debatovali. Hráč Panthers byl vyloučen za hru na zemi, kde se „povaloval“ bez hokejky a doslova si ustlal na balónku. Musíme však, ale uznat, že Jarda Verner si ustlal na něm a tak hráč z Panthers to měl těžké.