Během pátku jsme vydali informací, že se během následujícího týdne vrátíme k tréninků v plném rozsahu... 
Situace se nám trochu zamotala a tak není jasné, zda se vrátíme omezeně k tréninkům individuálním a po menších skupinkách, pouze některé kategorie, nebo po 20 lidech venku a to v plném rozsahu. Rozhodnutí vlády taky nechá uzavřené některá sportoviště nebo je naopak "otevře". Čekáme tedy jak to všechno dopadne.

Vzhledem k dalšímu vývoji událostí Vám chceme dát informace k současnému nastavení, které by mělo platit pro shromažďování osob, zejména s ohledem na možnosti restartu trénování.

V pátek jsme slyšeli ministra zdravotnictví, jak během oficiální tiskové konference detailně vysvětluje, že od pondělí bude možný venkovní trénink 20 osob. Přesto v sobotu večer oficiálně uvedl, že změnil názor a bude v pondělí vládě navrhovat, aby toto schválené opatření bylo zrušeno a společně mohly trénovat pouze 2 osoby.

Zásadní tedy bude, jak v pondělí (tzn. zítra) rozhodne vláda. Mohlo by dojít k tomu, že v pondělí sice bude povoleno trénovat ve 20 lidech, ale v úterý již nikoliv.  
Sportovní prostředí se i během neděle bude snažit ovlivnit pondělní rozhodnutí vlády. Vzhledem k tomu, že klíčový bude názor premiéra, diskutují sportovní svazy společný postup. 


Za Orku tedy platí, jak jsme avizovali v členské sekci, že veškeré informace Vám předáme nejdříve zítra večer.