Po špatné vstupu do soutěže Orka každým zápasem sbírá body a v tabulce stoupá vzhůru. Posledně Jsme porazili 9:5 TJ Turnov, předtím jsme těsně před konce vedli nad Florbal Primátor Náchod, ale na konec z toho byl bod a zápasy s Traverzou a Bivojem Litvínov pro nás také skončili vítězně.

Tentokrát nás v neděli čeká SK Florbal Benešov, který je v tabulce o dva body nad námi a okupuje šestou příčku. S Benešovem jsme se potkali naposledy v České Poháru, kdy jsme zvítězili a postoupili dále. Je ale pravdou, že vítězství to bylo šťastné: V posledních třiceti vteřinách Jakub Čáp dvěma brankami otočil vývoj utkání a nesmíme zapomenout ani na výkon Aleše Zetka v brance, který soupeře chvílemi přiváděl k šílenství. Orka celý zápas tehdy tahala za kratší konec, ale konec dobrý, všechno dobré. Nyní jsou marodi zpět a forma hráčů šla nahoru. Bude to přetěžký a vyrovnaný zápas, kde o výsledku budou rozhodovat maličkosti. Zápas se odehraje od 19:00 v Nové sportovní hale v Mladé Boleslavi.


A pondělí? To nás čeká osmifinále Poháru Českého florbalu.


Orka tentokrát vstoupila Poháru v prvním kole. První kolo se hrálo turnajově a zde jsme také zaznamenali jednou prohru v soutěži. Tenkrát nad naše síly byla FA Mladá Boleslav. Od druhé kola již zaváhání nepřipadalo v úvahu, znamenalo by konec v soutěži a tak jsme postupně vyřadili týmy SK Bivoj Litvínov (NFL), SK Florbal Benešov (NFL), Hradec Králové (Divize) a regionální tým SK Draci Říčany. Naše cesta pokračuje osmifinále, kde narazíme na Superligové Black Angles.

Orka pravidelně postupuje do vyšších pater Poháru Českého florbalu a končívá právě na štítech Superligových týmů. V předcovidové sezoně to byli Bohemians Praha, kteří nás porazili vysoko 17:4. O rok dříve nás vyřadili také Superligový Panthers Otrokovice, ale až v prodloužení 4:5. Tehdy chyběl k postupu krůček a nevyužité šance ke konci zápasu nás mrzeli dvojnásob. Jak to dopadne tentokrát se dozvíte v Čakovické hale v pondělí v 19:00.