Sobota 5.3. skóre 6:3

Staré otřepané pravidlo, že v play-off mohou rozhodovat přesilovky, se částečně potvrdilo i ve třetím utkání čtvrtfinále. Z prvních čtyř zásahů hned tři přišly právě v početní výhodě jednoho či druhého celku – Orka se dostala do vedení při trestu Lombina, Panteři pak srovnání z 0:2 na 2:2 docílili během toho, co na stejném místě odpočíval Špalek, respektive Richtr. Ve zbytku zápasu sice využití přesilovky už nepřišlo ani jednou, to ale neznamená, že by se nehrálo v rukavičkách – ba naopak, vyrovnaný stav přímo vybízel k ostrým soubojů a emoce plály na obou stranách.

Veselejší ale tentokrát byli domácí hráči, kteří Pantery ani jednou v celém utkání nepustili do vedení. Po zmiňovaném srovnání na 2:2 sice ve druhé třetině přišlo dlouhé čekání na třetí gól a nervozita byla patrná z obou stran, ani střelecká převaha ale svěřence Ladislava Hrmy nepustila do gólového náskoku.

Rozhodla tak až perioda závěrečná. Ta trochu připomínala i úvod zápasu, protože se velmi brzy prosadil Špalek, čímž dal domácím klid na hokejky, zkraje 49. minuty navíc náskok zvýšil Kramel. Panteři sice ještě dokázali korigovat krásným dělem kapitána Daňka, riskantnější pojetí hry se ale hostům nakonec nevyplatilo, protože do otevřené obrany vlétli Doutnáč s Kramelem a pojistili vedení Orky na konečných 6:3.

Neděle 6.3. skóre 12:6

Jako neuvěřitelný a divácky atraktivní zápas hodnotili utkání všichni účastníci v hale. Někteří se smutkem v hlase a jiní si užívali vítězství plnými doušky. První branku utkání vstřelil hostující Kolář. Orka byla lehce střelecky aktivnější, ale prosadila se až v polovině třetiny. Sedlák proměnil přesilovku a vzápětí se bombou od mantinelu, která cinkla o tyč, prosadil Jakob. Do šaten jsme se rozešli smírně 2:2, neb Panthers ještě minuty před sirénou dokázali srovnat, trefil se Waldhauser.

Neuvěřitelná druhá třetina byla v režii Panthers. Orku ale na kolena nesrazila. Střelecky třetina dopadla 6:18 pro domácí. Panthers byli od začátku velmi aktivní. Po pěti minutách se dočkali. Kočandrle dvakrát skóroval a přidal se i Waldhauser. Během necelý dvou minut svítilo na tabuli skóre 2:5. Neuběhli ani další dvě minuty a opřela se do toho Orka. Tentokrát to, ale trvalo minuty tři. Zavelel Zadák a přidali Čáp, Jakob a Kramel a bylo to 6:5. Do konce třetiny gól již nepadl, i když Panthers byli velmi blízko, ale skvělými zákroky je Žáček zastavil.

Třetí třetinu si podmanilo duo Špalek a Němeček. Společně dali čtyři branky a rozdělili si to spravedlivě, každý dvakrát skóroval a dvakrát nahrával. Přidali se ještě Čáp a Kramel a třetí třetina tak dopadla debaklem pro Panthers (6:1).

Rozhodující utkání série se odehraje v hale v Rudné v 19:00 hod. Nyní je stav 2:2.